Streda 11.12.2019
Dnes má meniny 
Hilda
°C
19.11.2017 09:12

Mesto chce na účely rekreácie získať pozemky pod Hrádkom


Hrádok. Snímka zdroj: (michalovce.sk, Jozef ONDKO).


Michalovská samospráva sa usiluje získať pozemky v lokalite pod Hrádkom, ktoré sú vo vlastníctve štátu. Využiť ich chce na rekreačno-oddychové aktivity pre obyvateľov.


Pre tento krok sa rozhodli z dôvodu revitalizácie územia. "Aby mesto mohlo občanom poskytnúť rekreačno-oddychové vyžitie v lesoparku, a tiež preto, aby sme sa mohli o lesopark starať. Dokedy nebudú patriť pozemky mestu, nie je možné investovať v tejto lokalite," informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková.       

Podľa jej slov ide o pozemky s rozlohou 12,44 hektára, ktoré sú kategorizované ako orná pôda, lesné pozemky a trvalé trávnaté porasty. Mesto by ich chcelo od štátu nadobudnúť bezodplatne, "ako pozemky pre zamýšľanú verejno-prospešnú stavbu mesta".  

V tejto súvislosti radnica zverejnila na svojej webovej stránke anketu pre obyvateľov, prostredníctvom ktorej môžu vyjadriť svoj názor, na čo by sa mala predmetná lokalita v budúcnosti využiť. Najviac ľudí sa priklonilo k tomu, aby boli pozemky využité na oddych pre rodinu. "Ľudia žijúci v meste majú potrebu chodiť do prírody a užívať si relax napr. v lese alebo lesoparku pri ohni, s deťmi a podobne," uviedla Palečková.       

Druhou najčastejšou odpoveďou v ankete je zatiaľ to, aby sa pozemky využili na náboženské účely, konkrétne na vybudovanie zastavení Krížovej cesty. "Takýto priestor sa na území mesta ani v blízkom okolí nenachádza," spomenula v tejto súvislosti hovorkyňa. Ďalšími dvoma možnosťami, ktoré si obyvatelia v ankete môžu vybrať, sú nový amfiteáter a adrenalínové športy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2016
V hodnotení Smart Cities skončili Michalovce na treťom mieste
Mesto svoj mapový portál Web-Gis neustále zdokonaľuje a v týchto dňoch je už sprístupnený v novej, aktualizovanej verzii.
viac
26.06.2019
Mesto chce revitalizovať lokalitu Hrádok
Mesto Michalovce v snahe prinavrátiť život lokalite Hrádok vyhlásilo verejnú súťaž na vypracovanie ideovej štúdie jej revitalizácie. Informuje o tom internetová stránka mesta.
viac
19.09.2019
Odštartovali anketu Michalovčan storočnice
Michalovská samospráva spustila v pondelok hlasovanie v ankete Michalovčan storočnice. Prieskumom medzi obyvateľmi chce zistiť, koho považujú za naj osobnosť spojenú s mestom za uplynulých 100 rokov.
viac
22.10.2019
Michalovčanom storočnice je M. D. Trčka
Michalovčania si za naj osobnosť poslednej storočnice zvolili blahoslaveného kňaza Metoda Dominika Trčku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %