Nedeľa 31.05.2020
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
26.06.2019 10:30

Mesto chce revitalizovať lokalitu Hrádok


Snímka zdroj: Archinfo.sk


Mesto Michalovce v snahe prinavrátiť život lokalite Hrádok vyhlásilo verejnú súťaž na vypracovanie ideovej štúdie jej revitalizácie. Informuje o tom internetová stránka mesta.


„Predmetom súťaže je vypracovanie štúdie, v ktorej pôjde o získanie najvhodnejšieho návrhu na využitie daného územia. Súťaž je verejná, jednokolová a anonymná. Môžu sa jej zúčastniť jednotlivci, autorizovaní architekti alebo kolektív autorov, fyzických alebo právnických osôb, z ktorých aspoň jeden musí spĺňať kvalifikáciu autorizovaného architekta. Návrhy, ktoré budú do súťaže zaslané, musia byť vypracované v slovenskom jazyku,“ uviedla referentka odboru komunikácie, propagácie a kultúry mestského úradu Adela Kalaninová.       

Kritériami, podľa ktorých budú súťažné návrhy posudzované, sú nápaditosť a originalita urbanisticko-priestorového riešenia vymedzeného územia, vrátane jeho nadväznosti na blízke okolie a tiež kvalita spracovania štúdie.       

Záujemcovia môžu súťažné návrhy zasielať do sídla vyhlasovateľa do 31. júla. Termín vyhlásenia výsledkov súťaže je do 30. septembra 2019.       

Hrádok, takmer rovnomerný kužeľový kopec s pohrebnou kaplnkou rodiny Sztárayovcov, tvorí dominantu Michaloviec. Nachádzajú sa tu významné národné nehnuteľné kultúrne pamiatky, Kaplnka sv. Antona Paduánskeho, Cintorín Červenej armády i Moussonov dom. V zmysle Územného plánu mesta Michalovce má lokalita určené funkčné využitie ako verejná zeleň. Mesto plánuje v tejto lokalite vytvoriť oddychovú zónu pre obyvateľov mesta i jeho okolia.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2017
Šidzemnasti jarni jurmarok
Mesto Michalovce a  Organizačný výbor jarných trhov pozývajú Michalovčanov a návštevníkov mesta Michalovce na Šidzemnasti jarni jurmarok. Počas štyroch dní sa môžete tešiť na bohatý a pestrý program.
viac
29.12.2017
Silvester v Michalovciach bude opäť bohatý na program
Posledný deň kalendárneho roka spestrí v Michalovciach niekoľko zaujímavých podujatí.
viac
08.04.2019
O účasť v 10. ročníku hudobnej súťaže Zemplín Pop je rekordný záujem
O účasť v hudobnej súťaži Zemplín Pop 2019 je v tomto roku mimoriadne veľký záujem. Potvrdila to riaditeľka ZUŠ v Michalovciach Alena Hersteková s tým, že v utorok 9. apríla sa mestskom kultúrnom stredisku súťažne predstaví 80 spevákov a 25 kapiel žánrovo zameraných na populárnu hudbu.
viac
02.01.2020
Súťaž vo vystreľovaní zátok zo šumivého vína má za sebou 20. ročník
Recesistická silvestrovská súťaž vo vystreľovaní zátok z fliaš šumivého vína sa v utorok konala v Michalovciach 20-krát. Zapojilo sa do nej 79 súťažiacich a najväčšou vzdialenosťou, do akej zátka doletela, bolo 24,95 metra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %