Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
12.12.2018 12:05

Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov


Ilustračná snímka, zdroj: salaonline


Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.


"Nevyužité staré stojiská tak zostali prázdne a občania ich môžu využiť na parkovanie," uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.      

Ako pripomenula, nové polopodzemné kontajnery majú oproti starým šesťnásobne väčšiu kapacitu. "Tých výhod je viac. Tým, že dve tretiny nádoby sú umiestnené pod zemou, kde je teplota nižšia, nešíri sa do okolia zápach, obmedzený je aj prístup pre ľudí, ktorí vyberajú z kontajnerov rôzne veci. Nové smetné nádoby sú okrem toho vybavené aj hlásičom požiaru," vysvetlila Kollerová.       

Ako doplnila, v kontajneroch sú okrem toho umiestnené aj elektronické čipy, ktoré signalizujú naplnenosť smetnej nádoby. "Vývozná spoločnosť tak má k dispozícii informáciu o skutočnom množstve odpadu, čo zefektívni jeho vývoz. Okrem toho čipy posielajú informácie aj do jednoduchej aplikácie, ktorú si môže ktokoľvek stiahnuť a prostredníctvom nej občania ľahko získajú informáciu o tom, kde je najbližší voľný kontajner. Pre tieto výhody plánuje mesto postupne umiestniť polopodzemné kontajnery aj v ďalších častiach mesta," dodala Kollerová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.02.2020
Stojiská kontajnerov bude mesto monitorovať kamerami
Stojiská kontajnerov v Šali budú monitorovať kamery. Radnica už obstarala sedem kusov, v krátkom čase ich chce rozmiestniť v najproblémovejších lokalitách v mestskej časti Veča.
viac
13.03.2021
Šaľa chce pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi
Šalianska radnica pripravuje II. etapu zmeny svojho odpadového hospodárstva. V rámci nej bude pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi.
viac
15.02.2022
Lučenec plánuje pokračovať v budovaní polopodzemných kontajnerov
Na viacerých uliciach pribudnú už počas tohto roka, v prípade ďalších kontajnerových stanovíšť sa uskutočňuje projektová príprava. Informoval o tom hovorca mesta Andrej Barančok.
viac
13.05.2022
Mesto Šaľa rieši problém s horiacimi kontajnermi
Šalianska radnica rieši problémy s požiarmi kontajnerov na odpad. Ako informoval mestský úrad, v posledných dňoch ich v meste zhorelo už päť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %