Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
24.11.2023 12:40

Mesto Hlohovec znížilo frekvenciu vývozu zberných nádob pri rodinných domoch


Ilustračná snímka (archív ON)


Mesto Hlohovec znížilo od jesene frekvenciu vývozu zberných nádob pri rodinných domoch na raz za 14 dní. Zároveň vymenilo zberné nádoby s objemom 240 litrov za menšie s objemom 120 litrov.


Opatrenia sú dôsledkom klesania množstva zmesového komunálneho odpadu, zvyšovania objemu triedeného odpadu a v súvislosti so zmenami, ktoré v odpadovom hospodárstve vojdú do platnosti od januára budúceho roka. Uvádza to radnica na svojom webe.         

V priebehu rokov 2016 až 2022 sa v meste podarilo znížiť množstvo zmesového komunálneho odpadu o vyše 1500 ton. Podľa zverejnených údajov obyvatelia mesta majú vytvorené podmienky na minimalizovanie produkcie zmesového komunálneho odpadu. Od roku 2016 boli domácnosti postupne vybavené zbernými nádobami na triedený zber obalov. K pozitívnym štatistikám prispelo aj zavedenie triedeného zberu biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad od marca 2018, ktorý bol presmerovaný na zhodnotenie do kompostárne a od roku 2021 aj zber kuchynského biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, ktorý sa zhodnocuje v bioplynovej stanici.         

Radnica vyhodnocovala stav naplnenosti zberných nádob na zmesový odpad, zistila, že nebývajú naplnené do takej miery, aby bolo potrebné ich vysýpať každý týždeň. Keďže sa odbor životného prostredia mestského úradu usiluje o optimalizovanie výdavkov na nakladanie s komunálnymi odpadmi, na základe faktov upravil frekvenciu vývozov a veľkosť zberných nádob.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Obyvatelia rodinných domov v Bratislave sa musia zapojiť do zberu bioodpadu
Bratislavčania bývajúci v rodinných domoch sa musia zapojiť do zberu biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý napríklad vzniká pri údržbe záhrad. Zber bude mesto realizovať bez zmeny poplatku za komunálny odpad, dotknutí obyvatelia však musia oň do konca mesiaca požiadať.
viac
10.05.2017
Príspevok na zateplenie rodinného domu sa zvýši
Na zateplenie rodinného domu bude po novom možné získať vyšší príspevok od štátu ako vlani. Vyplýva to z novely zákona o energetickej hospodárnosti budov z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, ktorú 9. mája 2017 definitívne schválil parlament.
viac
11.02.2020
Mesto Levoča pripravuje lokalitu na výstavbu rodinných domov
Mesto Levoča v súčasnosti pripravuje lokalitu na výstavbu rodinných domov. Primátor Miroslav Vilkovský uviedol, že celý projekt Krupný jarok je rozdelený do dvoch etáp.
viac
16.10.2023
Topoľčany uvažujú nad znížením frekvencie vývozu komunálneho odpadu
Mesto Topoľčany uvažuje nad znížením frekvencie vývozu komunálneho odpadu. Dôvodom sú zvyšujúce sa náklady na zber a následné nakladanie s odpadom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %