Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
15.04.2018 09:56

Mesto Levice prefinancuje tohtoročné veľké investície úverom


Levice z vtáčej perspektívy, ilustračná snímka, zdroj: levican.sk


Mesto Levice si zoberie úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie najväčších tohtoročných investičných akcií. K nim bude patriť výstavba dvoch veľkých parkovísk na sídlisku Rybníky 5 a Vinohrady, rekonštrukcie vybraných chodníkov i osvetlenie priechodov pre chodcov.


„Finančná kondícia mesta nám dovoľuje zobrať si tento úver a splácať ho tak, aby neutrpeli ďalšie investičné aktivity v meste v nasledujúcich rokoch,“ povedal viceprimátor Levíc Ján Krtík.       

Náklady na realizáciu parkoviska na Rybníkoch by mali dosiahnuť 600.000 eur, na Vinohradoch 730.000 eur. Rekonštrukcia chodníkov si vyžiada 340.000 eur. „Máme vytipované hlavné pešie ťahy, ktoré potrebujú rekonštrukciu. Chodníky budú upravené ako bezbariérové,“ skonštatoval Krtík. Predpokladané náklady na osvetlenie priechodov pre chodcov sú vyčíslené na 230.000 eur. „Tá situácia pre chodcov nie je v našom meste priaznivá, chceme zvýšiť ich bezpečnosť,“ uviedol viceprimátor. Popri realizácii týchto veľkých investičných akcií bude mesto pokračovať aj v realizácii menších, ako sú rekonštrukcie materských škôl, opravy vozoviek a komunikácií. „Chceme zabezpečiť, aby sa naozaj zlepšili podmienky života v našom meste,“ tvrdí zástupca primátora.             

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
03.12.2016
Mesto si vezme úver 800-tisíc eur na investičné akcie
Mesto Zlaté Moravce si plánuje zobrať úver vo výške 800.000 eur na financovanie vybraných investičných akcií. Prijatie investičného úveru schválili mestskí poslanci na svojom zasadnutí ešte v auguste tohto roka, účel jeho použitia zastupiteľstvo podmienilo schváliť osobitným uznesením.
viac
20.01.2019
V Stropkove plánujú v tomto roku viacero investičných aktivít
Mesto Stropkov plánuje v najbližších štyroch rokoch množstvo investičných aktivít. Najvýznamnejšou tohtoročnou investíciou financovanou z eurofondov bude podľa hovorcu radnice Petra Nováka projekt zníženia energetickej náročnosti budovy mestského úradu v celkovej výške takmer 750-tis.eur.
viac
16.07.2019
Na viacero investičných akcií si chce mesto vziať úver milión eur
Viaceré investičné akcie chce mesto Spišská Belá financovať prostredníctvom úveru. Tamojší mestskí poslanci na nedávnom zasadnutí totiž odsúhlasili prijatie investičného úveru vo výške milión eur s fixnou úrokovou sadzbou 0,6 percenta a so splatnosťou maximálne do 10 rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %