Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
18.02.2019 11:35

Mesto Levice pripravuje projekt na využitie dažďovej vody


Ilustračná snímka TASR


Levická radnica pracuje na projekte Zhromažďovanie dažďovej vody, jej využitie a likvidácia. Celkové náklady na realizáciu sú vyčíslené na takmer 600.000 eur, mesto by sa na projekte podieľalo spolufinancovaním vo výške necelých 30-tis. eur.


V prípade, že poslanci na svojom rokovaní 21. februára účasť v projekte schvália, mesto požiada o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie. Súčasťou projektu budú rôzne opatrenia zamerané na ekologické nakladanie s dažďovou vodou.       

Ako informovala radnica, v prípade získania nenávratnej dotácie sa budú aktivity projektu realizovať na Základnej škole (ZŠ) Andreja Kmeťa, ZŠ na Ul. sv. Michala, ZŠ Saratovská a ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským Gyulu Juhásza - Juhász Gyula. „Projekt rieši budovanie retenčných nádrží, vsakovacích objektov a dažďových záhrad,“ uvádza sa projekte.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.08.2016
Odkanalizovanie Považského Chlmca si vyžiada investíciu 3,3 milióna eur
Mesto Žilina pripravuje v spolupráci s akciovou spoločnosťou Severoslovenské vodárne a kanalizácie (SEVAK) Žilina komplexné odkanalizovanie mestskej časti Považský Chlmec.
viac
14.11.2016
Na splachovanie toaliet využívajú v ZŠ v Župkove dažďovú vodu
V okolí Základnej školy (ZŠ) v Župkove bolo v poslednom období rozmiestnených niekoľko veľkoobjemných amfor. Nejde o nič iné ako zberače dažďovej vody, ktorou miestni žiaci polievajú zeleň v okolí školy.
viac
28.09.2018
Pri vybraných školách v L. Mikuláši by mohli vzniknúť dažďové záhrady
Vo vybraných areáloch škôl v Liptovskom Mikuláši by už na jar budúceho roka mohli vzniknúť záhrady bohaté na rastlinstvo, vtáctvo a hmyz. Predstavitelia liptovskomikulášskej radnice sa totiž v uplynulých dňoch rozhodli zapojiť mesto do projektu na vytváranie tzv. dažďových záhrad.
viac
11.07.2019
Počas Letnej univerzity vody v Košiciach vzniká dažďová záhrada aj hrádzky
Dažďovú záhradu či prekladané hrádzky buduje tento týždeň viac ako 50 účastníkov prvého ročníka Letnej univerzity vody v Košiciach. Jej cieľom je rozvíjať praktické a teoretické vedomosti o implementácii projektov zadržiavania dažďovej vody v krajine na ozdravovanie klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %