Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
12.04.2024 08:05

Mesto Levice pripravuje revitalizáciu hradného parku


Vizualizácia zdroj: Partnerská dohoda


Mesto Levice pripravuje revitalizáciu hradného parku. Ako uviedol primátor Ján Krtík, obnova parku je súčasťou spoločného cezhraničného projektu s maďarským partnerským mestom Érd a výška schváleného príspevku je 1.051.923,38 eura.


Vďaka spoločnému projektu bude v meste Érd revitalizovaná záhrada Maďarského geografického múzea. "V Leviciach sa obnovy konečne dočká hradný park. Som presvedčený, že sa stane novou vyhľadávanou časťou historickej časti mesta," skonštatoval primátor.         

Ako pripomenul, obnova sa dotkne 11.257 metrov štvorcových zelenej plochy, súčasťou prác bude aj revitalizácia jazierka s lávkou pre peších. "Vynovený hradný park prispeje k zachyteniu 1700 kilogramov CO2 a vyprodukuje 23 ton kyslíka ročne. Práce by mali byť ukončené začiatkom roka 2026," dodal Krtík.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.05.2018
Študenti pripravili pre mesto projekty revitalizácie hradného parku
Spustnutý park pri hrade v Leviciach sa dočká obnovy. Študenti Katedry záhradnej a krajinnej architektúry Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pripravili štyri štúdie revitalizácie parku, v ktorých zohľadnili požiadavky mesta.
viac
07.07.2021
Levickí poslanci schválili takmer pol milióna eur na obnovu hradného parku
Mesto Levice zrevitalizuje hradný park. V oplotenom uzatvárateľnom areáli bude obnovené jazierko, vybudované pódium pre kultúrne podujatia aj nové chodníky a osvetlenie.
viac
05.01.2024
Levice: Mesto pripravuje obnovu kaštieľa v Kalinčiakove
Mesto Levice pripravuje rekonštrukciu kaštieľa v mestskej časti Kalinčiakovo. Ako uviedla radnica, na úvodné práce sa podarilo získať z ministerstva kultúry dotáciu 6000 eur.
viac
22.03.2024
Mesto pripravuje revitalizáciu Schoellerovho parku
Mesto Levice pripravuje revitalizáciu Schoellerovho parku. Projektový zámer integrovanej územnej investície predloží na Technický sekretariát Rady partnerstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktorá ho bude posudzovať na svojom zasadnutí v polovici júna, informoval primátor Levíc Ján Krtík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %