Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
22.02.2024 02:10

Mesto má projekt úpravy šírky jazdných pruhov na Staromestskej


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny, ms


Mesto Bratislava pripravilo projekt, ktorým chce upraviť šírku jazdných pruhov na Staromestskej ulici. K realizácii plánuje pristúpiť za vhodných poveternostných podmienok. Pre TASR to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla. Cieľom je zlepšiť dodržiavanie rýchlosti.


Projekt avizovalo hlavné mesto aj ako reakciu na tragickú dopravnú nehodu na zastávke Zochova v roku 2022.         

"Projekt organizácie dopravy pre túto zmenu máme spracovaný a pripravený. Aj s ohľadom na bezpečnosť sme sa rozhodli k realizácii pristúpiť, keď budú lepšie poveternostné podmienky," skonštatoval Bubla.

Magistrát už v minulosti v tejto súvislosti poznamenal, že ide o jednoduchý a v zahraničí overený a účinný princíp. Užšie jazdné pruhy majú vodičov psychologicky navádzať na to, aby v úsekoch, v ktorých priestorové pomery navádzajú na rýchlu jazdu, jazdili pomalšie. Príkladom je spomínaná Staromestská ulica. Deklaruje zároveň, že úprava nebude mať vplyv na kapacitu a priepustnosť samotnej komunikácie.         

Hlavné mesto takisto avizovalo ucelenú stratégiu dopravných úprav pre danú lokalitu, s ktorou súvisí aj revitalizácia priľahlých verejných priestorov vrátane lokality Zochova. Zámerom je vytvoriť najmä bezpečný mestský priestor bez bariér. "Tento projekt je vo fáze architektonickej štúdie," poznamenal Bubla.         

Zameriava sa na zvýšenie kvality priestoru zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD), ako aj nadväzujúcich peších ťahov. Okrem komplexnej obnovy povrchov chodníkov, zastávok MHD či priľahlých verejných priestorov má dôjsť aj k sprehľadneniu a zlepšeniu bezbariérovosti chodníkov pre peších a cyklistov. Súčasťou projektu má byť aj revitalizácia existujúcich zelených plôch a výsadba nových stromov.         

Dopravná nehoda v centre Bratislavy, ktorú spôsobil opitý vodič, si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.01.2017
Ružinov pripravil workshop na vypracovanie projektov pre granty
Tohtoročná grantová výzva mestskej časti Ružinov je už v plnom prúde. Na zlepšenie komunitného života v Ružinove môžu v rámci nej ľudia získať od 500 do 5 000 eur. Stačí napísať zaujímavý projekt. Ako nato sa dozvedia záujemcovia už túto stredu 25. januára 2017 na ružinovskom miestnom úrade.
viac
15.02.2017
Petržalka chce poskytnúť učiteľom lacnejšie ubytovanie
Bratislavský samosprávny kraj po vzájomnej dohode s vedením bratislavskej mestskej časti Petržalka ubytuje viacerých pedagogických zamestnancov materských škôl v nevyužívaných priestoroch stredoškolských župných internátov. Prví sa budú môcť sťahovať už začiatkom júna.
viac
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
17.05.2019
Pri radnici čoskoro vyrastie fontána, zrevitalizujú aj okolie
Pri radnici v Kežmarku už o tri mesiace pribudne nová fontána, s jej výstavbou sa začalo v týchto dňoch. Vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku mestského úradu Eva Kelbelová pre TASR uviedla, že vysúťažená cena za dielo je takmer 194-tis.eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %