Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
11.02.2023 04:05

Mesto Michalovce poskytlo ľuďom bez domova kapustnicu


Ilustračná snímka (TASR)


Mesto Michalovce poskytlo v piatok ľuďom bez domova kapustnicu. Počas zimných mesiacov im poskytuje dočasné krízové ubytovanie v stane na Staničnej ulici, pri ktorom dnes dostali teplé jedlo.


"V decembri v predvianočnom čase pre nich navarili zamestnanci Služieb mesta Michalovce teplú a sýtu kapustnicu s údeným mäsom, klobásou, hubami a s chlebom," uviedla pre TASR vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Mária Stričková.       

Jedlo bolo pripravené za peniaze z výťažku charitatívneho predaja primátorského punču. Suma 291 eur bola podľa jej slov rozdelená tak, aby bolo možné teplé jedlo poskytnúť aj v novom roku.

Druhú várku kapustnice v piatok podával opäť, ako v decembri, primátor mesta Miroslav Dufinec a jeho zástupca Jozef Sokologorský.       

Stan aktuálne využíva desať ľudí, ktorí prišli o strechu nad hlavou.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2021
MV SR hľadá spôsob, ako riešiť problém ohniska nákazy medzi ľuďmi bez domova
Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom okresného úradu hľadá spôsob, ako riešiť v Bratislave situáciu s ľuďmi bez domova, medzi ktorými sa začal nebezpečne šíriť nový koronavírus. Pre TASR to uviedla riaditeľka tlačového odboru rezortu vnútra Barbara Túrosová.
viac
30.10.2021
Neziskovky organizujú zbierku teplých vecí pre ľudí bez domova
Neziskové organizácie pomáhajúce v Bratislave ľuďom bez domova vyhlásili viacero verejných zbierok teplých vecí. Organizácia Depaul Slovensko urgentne potrebuje nohavice, trenky, mikiny, bundy i topánky.
viac
17.01.2022
Bratislava spúšťa službu nízko-prahového krízového nocľahu
Mesto Bratislava spúšťa počas najchladnejších mesiacov, teda v januári a februári, krízový režim ako prevenciu pred umrznutím ľudí bez domova. Počas mrazov poskytne službu nízko-prahového krízového nocľahu.
viac
08.03.2023
Pri obnove mestských nájomných bytov pomáhajú ľudia bez domova
S rekonštrukciou 12 mestských nájomných bytov nižšieho štandardu na Mládežníckej ulici v Dolnom Kubíne-Kňažej pomáhajú aj ľudia bez prístrešia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %