Utorok 24.11.2020
Dnes má meniny 
Emília
°C
25.06.2020 02:20

Mesto nevyhovelo protestom prokurátora, obhájilo si to na súde


MSÚ v Dolnom Kubíne.


Dolnokubínska samospráva uspela na súde voči trom žalobám prokurátora Okresnej prokuratúry v Dolnom Kubíne. Dôvodom žalôb bolo, že mestskí poslanci nevyhoveli protestom prokurátora voči všeobecne záväzným nariadeniam (VZN) mesta. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.


Prokurátori podali za posledné tri roky osem protestov proti VZN mesta. Samospráva prostredníctvom mestského zastupiteľstva vyhovela protestu v troch prípadoch, v ostatných piatich protestu nevyhovela. Prokurátor podal žalobu na súd v troch prípadoch.

„Išlo o VZN o používaní pyrotechnických výrobkov určených na zábavné a oslavné účely, VZN o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia a VZN o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Dolný Kubín. Vo všetkých prípadoch bolo mesto v súdnom konaní úspešné v celom rozsahu. Svoj postup a nesúhlasný postoj voči uvedeným protestom prokurátora si teda obhájilo,” uviedol vedúci odboru právneho a riadenia projektov na mestskom úrade Jaroslav Láštic.

Podľa primátora Jána Prílepka sa samospráva nebráni, ak si chce niekto preveriť správnosť VZN či odborného úkonu mesta. Či už ide o rôzne odvolacie konanie alebo konanie na prokuratúre či súde. „Všetci sme omylní a je prirodzená vec, keď si niekto takýmto spôsobom svoje právo uplatní. O to viac ma poteší, keď vyššia inštancia, v tomto prípade súd, skonštatuje, že mesto nepochybilo a konalo správne,” podotkol.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Protest prokurátora. Užitočné rady a informácie - právna poradňa
Právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
08.12.2017
Oravská galéria pozýva na výstavu betlehemov s názvom Mystérium Vianoc
Oravská galéria počas adventného i vianočného obdobia ponúka návštevníkom opäť nahliadnutie do svojich bohatých zbierok.
viac
16.10.2018
Multifunkčné ihrisko za 69-tis. eur budú využívať deti aj verejnosť
V areáli dolnokubínskej Základnej školy Janka Matúšku v týchto dňoch pribudlo nové multifunkčné ihrisko. Vybudovanie športoviska, ktoré sa bude využívať predovšetkým na futbal či volejbal, stálo mestskú kasu vyše 69.000 eur. Okrem samotnej školy bude areál slúžiť aj verejnosti.
viac
22.08.2019
Zamestnanci MsÚ budú úradovať v parku, chcú byť bližšie k ľuďom
Posledné dve augustové stredy budú pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny z dolnokubínskej radnice úradovať v Parku Martina Kukučína. Obyvateľom poskytnú užitočné informácie a služby súvisiace prevažne so začiatkom školského roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.14 %