Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
02.11.2019 05:00

Mesto odovzdalo 18 nových nájomných bytov v bytovke na Weilburskej ul


Ilustračná snímka (tasr)


Kežmarská radnica vo štvrtok odovzdala 18 nových nájomných bytov na Weilburskej 2. a 4. Kľúče od bytových jednotiek prevažne rodinám s deťmi a občanom v zlej bytovej situácii odovzdal primátor Ján Ferenčák.


„Záujem o nájomné byty v Kežmarku rastie. Mali sme viac ako 130 žiadateľov, no žiaľ, vyhovieť sme vedeli iba 18 rodinám," uviedol.       

V novopostavenej bytovke je k dispozícii päť dvojizbových a 13 trojizbových bytov, z toho jeden byt je určený pre imobilného nájomcu. Žiadateľmi boli prevažne rodiny s deťmi, rodiny v zlej bytovej situácii, vdovy, osamelé matky i záchranár hasičského zboru. Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom septembrovom rokovaní schválili nájom v bytovom dome na dobu troch rokov, jeho výška sa pohybuje od 80 do 135 eur v závislosti od podlahovej plochy bytov. Tá je od asi 40 do 68 metrov štvorcových. "Takéto nízke nájmy za byty sú dôsledkom toho, že mesto Kežmarok získava mimoriadne výhody cez dotácie od ministerstva dopravy a cez Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) vďaka tomu, že je zaradené medzi okresy najmenej rozvinuté na Slovensku. V opačnom prípade by nájmy boli omnoho vyššie. Momentálne pracujeme na hľadaní ďalších lokalít, kde by sme mohli postaviť nové bytové domy,“ upozornil Ferenčák.       

Bytový dom na sídlisku Juh aj s technickým vybavením stál 988-tis. eur. Mesto na výstavbu získalo úver zo ŠFRB na 30 rokov vo výške viac ako 565-tis. eur. Dotáciu 377-tis. eur poskytlo aj ministerstvo dopravy a výstavby. Staviteľom bola spoločnosť Rondo z Kežmarku.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2017
Stanovisko hlavného mesta k výstavbe bytových náhrad Pri kríži
Primátor berie na vedomie hlasovanie poslancov, pri svojom rozhodovaní však musí postupovať tak, aby konal v záujme všetkých obyvateľov Bratislavy a zároveň tak, aby prijaté uznesenia neboli v rozpore so zákonom  či v rozpore s efektívnym a hospodárnym nakladaním s majetkom mesta.
viac
26.11.2019
Mesto odovzdá do užívania vyše 100 nových nájomných bytov
Mesto Šaľa bude už o niekoľko dní odovzdávať do užívania vyše 100 nových nájomných bytov na Kráľovskej ulici. V prvej etape bolo v tej istej lokalite ešte minulý rok odovzdaných 34 bytov.
viac
29.04.2020
ZMOS žiada odklad splátok pri nájomných bytoch
Združenie miest a obcí Slovenska sa obráti na ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala v súvislosti s požiadavkou na zabezpečenie možnosti odkladu splátok úverov pre samosprávy vo vzťahu k nájomným bytom.
viac
08.02.2022
Vyhlásili súťaž na výstavbu nájomných bytov na Muchovom námestí
Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke má pribudnúť 103 mestských nájomných bytov. Na ich výstavbu vyhlásila spoločnosť Metro Bratislava, kde je väčšinovým akcionárom hlavné mesto, tender za 8,8 milióna eur bez DPH. Ponuky by sa mali otvárať 4. marca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %