Piatok 03.07.2020
Dnes má meniny 
Miloslav
°C
06.07.2019 05:35

Mesto pod Urpínom ponúka lepšie možnosti pre turistov i milovníkov cyklistiky


Ilustračná snímka (MsÚ Banská Bystrica)


V Turistickom informačnom centra (TIC) je počas letnej turistickej sezóny návštevníkom k dispozícii Inovatívne návštevnícke centrum „Brána do regiónu“, v ktorom je aj požičovňa odpružených horských elektrobicyklov.


Banská Bystrica a jej okolie ponúka nadšencom turistiky či histórie veľa tipov na zaujímavé výlety. V Turistickom informačnom centra (TIC), ktoré je priamo na autobusovej stanici, je počas letnej turistickej sezóny návštevníkom k dispozícii Inovatívne návštevnícke centrum „Brána do regiónu“ s virtuálnou prehliadkou Banskej Bystrice a jej okolia. V týchto priestoroch je aj požičovňa odpružených horských elektrobicyklov (e-bike), ktoré sú čoraz obľúbenejšie.

Na veľkej dotykovej obrazovke si môžu záujemcovia pozrieť pozoruhodné miesta či navštíviť múzeá a ich priestory v 360° zobrazení. Obrazovka zároveň ukazuje viac ako 300 km cyklotrás v okolí Banskej Bystrice a pri nasnímaní QR kódu môžu cyklisti získať trasu priamo do mobilného telefónu a orientovať sa pomocou bezplatnej navigácie bikemap. V spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko sú k dispozícii aj 3D okuliare s 360° videami zaujímavých miest nášho regiónu, ako napríklad zjazdy v zimných strediskách či adrenalínová jazda Laskomerskými singletrailami. V prípade záujmu na takýto výlet návštevníci nemusia ísť len peši, ale využiť môžu aj e-bike z Turistického informačného centra (TIC).

„Ak máte radi šport a chcete si urobiť výlet s rodinou či priateľmi, nemusíte mať za sebou veľký tréning. Postupne zlepšujeme podmienky na pohyb v meste a okolí. Pri dlhšej trase môžete vyskúšať odpružené horské elektrobicykle, ktoré nájdete v Turistickom informačnom centre,“ hovorí vedúci TIC Peter Cibuľa.

K dispozícii sú každý deň v týždni od 8. do 18.30 h a zapožičať si ich môžete za 30 eur na deň, maximálne však na 8 hodín. Bicykel je potrebné vopred si rezervovať na telefónnom čísle 048/43 30 626 alebo prostredníctvom e-mailu: tic@banskabystrica.sk, alebo osobne v TIC. Okrem ceny požičovného je potrebné zložiť v hotovosti vratnú kauciu v sume 100 eur a preukázať sa dvomi dokladmi totožnosti (občiansky preukaz, pas, vodičský preukaz a pod.). Bicykle sú k dispozícii v štyroch veľkostiach a je možné požičať si aj zámku, cyklistickú prilbu, lekárničku, držiak na mobil či iné príslušenstvo.

Banská Bystrica ako súčasť e-bike regiónu ponúka pre turistov s vlastným e-bikom možnosť svoj bicykel bezplatne nabiť, dofúkať kolesá, prípadne urobiť si drobné opravy. Dve nabíjacie stanice, každá pre dva elektrobicykle, sú priamo v požičovni. Jedna stanica je prístupná 24 hodín denne a cyklisti ju nájdu pred vstupom do obchodného centra Terminal.

Projekt Brána do regiónu - inovatívne návštevnícke centrum sa uskutočnil s finančnou podporou Úradu vlády SR – program Podpora regionálneho rozvoja v sume takmer 25 000 eur. Spoluúčasť mesta Banská bystrica je 10 000 eur.

Autor: Dominika MOJŽIŠOVÁ, hovorkyňa primátora


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Nové informačné centrum má podporiť cestovný ruch v regióne
Nové informačné centrum otvorili aktivisti počas uplynulého víkendu v rámci projektu Dukla destination vo Svidníku. Súčasťou projektu je i webový portál www.dukladestination.com, ktorý slúži ako aktívny internetový sprievodca.
viac
31.05.2016
Banská Bystrica sa môže stať Európskym mestom športu 2017
Mesto pod Urpínom od zisku prestížneho titulu Európske mesto športu (EMŠ) 2017 delí už len krok.
viac
18.10.2017
Na Gemeri otvoria nové návštevnícke centrum
Už túto sobotu (21.10. 2017) bude do prevádzky slávnostne uvedené návštevnícke centrum pri jednej z najcennejších architektonických pamiatok na Slovensku.
viac
02.06.2020
Letné turistické autobusy sú opäť v akcii
S príchodom novej letnej sezóny a postupne odznievajúcimi obmedzeniami štartuje aj tento rok populárny Cyklobus. Rovnako ako minulú sezónu vás zavezie do obľúbených destinácií v okolí Banskej Bystrice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %