Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
18.08.2023 07:00

Mesto pokračuje v budovaní varovného systému


Snímka zdroj: (banovce.sk).


Samospráva Bánoviec nad Bebravou pokračuje v budovaní systému včasného varovania a pripravenosti na zvládanie mimoriadnych udalostí ovplyvnených zmenou klímy. Financie na investíciu získala z Operačného programu Kvalita životného prostredia, informovala radnica.


Zámerom projektu je vybudovanie komplexného, spoľahlivého a účinného varovného a vyrozumievacieho systému vrátane vlastného monitoringu ovzdušia, zrážok a stavu vodnej hladiny rieky Bebrava.

Ďalším z východísk projektu bol neuspokojivý stav aktuálneho rozhlasového systému a potreba jeho modernizácie. "V novom projekte sa počíta s jeho dosahom aj v mestských častiach Biskupice, Horné a Dolné Ozorovce a Malé Chlievany. Cieľom je tak maximálne pokrytie celého územia Bánoviec nad Bebravou varovným signálom a skrátenie času potrebného na varovanie obyvateľov," skonštatovala samospráva.

Práce zabezpečuje dodávateľ od konca júla vo viacerých lokalitách mesta i mestských častiach, spresnila radnica. Celkovo na území mesta pribudne na stĺpoch verejného osvetlenia 224 koncových akustických hlásičov.

Na realizáciu aktivít získalo mesto nenávratný finančný príspevok vo výške 538 586,06 eura.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
04.10.2019
V meste pribudli ďalšie kryté stojiská na nádoby na odpad
Samospráva Bánoviec nad Bebravou umiestnila na území mesta ďalšie dve kryté uzamykateľné stojiská na kontajnery. Stojiská za takmer 15.000 eur pribudli na ulici Matice slovenskej a ulici Žitná, ich obstaranie financovala radnica z rozpočtu mesta. Informovala o tom v tlačovej správe.
viac
02.12.2019
Dobrovoľníci vysadili na jeseň stovky stromov
Jeseň v Bánovciach nad Bebravou sa opäť niesla v znamení dobrovoľníctva a v záujme zlepšiť životné prostredie. S pomocou dobrovoľníkov zabezpečilo mesto v októbri a novembri výsadbu 64 listnatých stromov a 210 tují, informovala bánovská radnica.
viac
07.04.2020
Mesto Bánovce nad Bebravou ušetrilo financie za zimnú údržbu
Mesto Bánovce nad Bebravou usporilo na zabezpečení zimnej údržby, ako i následnom čistení ciest a chodníkov približne 32 500 eur. Nižšie náklady za uplynulú zimnú sezónu dosiahlo zmenami v pláne údržby. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %