Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
19.10.2021 01:45

Mesto postaví 14 nových nájomných bytov v bývalej škole v Novej Stráži


Ilustračná snímka (tasr)


Mesto Komárno postaví 14 nových nájomných bytov. Výstavba bytov vrátane potrebnej infraštruktúry si vyžiada investíciu 750.000 eur. Z tejto sumy hradí 40 percent Ministerstvo dopravy a výstavby SR, zvyšok pokryje mesto z mimoriadne výhodného úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.


Informoval o tom primátor Komárna Béla Keszegh. Byty vzniknú v bývalej budove školy v Novej Stráži. Škola tam fungovala do roku 2005, odvtedy stojí budova v zanedbanom stave. K príprave projektu bolo potrebné usporiadať právny vzťah k pozemku pod budovou, ktorý bol vo vlastníctve Slovenského pozemkového fondu, čo sa samospráve podarilo v minulom roku.       

Na dvoch poschodiach by malo podľa projektu vzniknúť sedem trojizbových, šesť dvojizbových bytov a jeden jednoizbový byt. Podlahová plocha bytov sa bude pohybovať od 31 do 69 štvorcových metrov. Vedľa bytovky budú vybudované aj parkovacie miesta a vďaka solárnym panelom bude dom energeticky a ekologicky efektívny s nízkymi režijnými nákladmi. Väčšina bytov bude mať aj terasu.       

Podľa projektu by výstavba bytovky mala trvať 18 mesiacov, pravdepodobne však bude ukončená do jedného roka, skonštatoval primátor. Podľa jeho slov samospráva už pripravuje projekty aj na ďalšie nájomné byty.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Hlavné mesto začína stavať prvé náhradné nájomné byty
Hlavné mesto SR Bratislava už v najbližších dňoch začne s výstavbou náhradných nájomných bytov pre nájomcov z reštituovaných bytov. Prvých 68 bytových náhrad sa bude stavať v lokalite Pri kríži v mestskej časti Dúbravka.
viac
01.05.2017
V Dúbravke sa musí stavať, apeluje ministerstvo dopravy
Ministerstvo dopravy a výstavby SR opätovne verejne apeluje na to, aby výstavba náhradných nájomných bytov v Dúbravke pokračovala.
viac
08.02.2022
Vyhlásili súťaž na výstavbu nájomných bytov na Muchovom námestí
Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke má pribudnúť 103 mestských nájomných bytov. Na ich výstavbu vyhlásila spoločnosť Metro Bratislava, kde je väčšinovým akcionárom hlavné mesto, tender za 8,8 milióna eur bez DPH. Ponuky by sa mali otvárať 4. marca.
viac
16.01.2023
Mesto chce stavať nájomné byty a zrekonštruovať dom kultúry
Výstavba nájomných bytov a rekonštrukcia domu kultúry sú jedny z priorít mesta Giraltovce v aktuálnom volebnom období. Ako uviedol primátor Pavol Tchurík, mesto má problém s tým, že nemá pozemky na individuálnu bytovú výstavbu a na výstavbu bytových domov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %