Piatok 23.10.2020
Dnes má meniny 
Alojzia
°C
30.09.2018 09:50

Mesto postupne opravuje všetky zastávky MHD


Ilustračná snímka.


Mesto Stará Ľubovňa v týchto dňoch končí komplexnú rekonštrukciu zastávok tamojšej mestskej hromadnej dopravy (MHD).


 „Tie sa dočkali výraznej zmeny, ktorá zabezpečí verejnosti nielen adekvátny priestor pri využívaní služieb mestskej dopravy, svojím príjemným a jednoduchým vzhľadom tiež prispeje k vytvoreniu krajšieho prostredia mesta,“ konštatoval prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár.       

Rekonštrukcia odštartovala ešte počas letných mesiacov, kedy je intenzita vyťaženia autobusov MHD o čosi nižšia, ako počas školského roka. Jednotlivé práce prebiehali postupne, aby boli zastávky verejnosti plne k dispozícii. „Rekonštrukcia zahŕňala ošetrenie a nový náter konštrukcie zastávok, doplnenie chýbajúcich konzol a nových sedacích častí lavičiek zo smrekových hranolov, taktiež osadenie zadných stien z pozinkovaného profilovaného plechu. Bočné steny zastávok sú tvorené z komôrkových polykarbonátových dosiek, ktoré prispejú k ich prirodzenému presvetleniu. Pribudli tu aj grafické označenia jednotlivých zastávok a polepy s erbom mesta Stará Ľubovňa," informuje architekt Patrik Kasperkevič, ktorý sa podieľal na návrhu prevedenia zastávok MHD.       

V rôznych lokalitách mesta Stará Ľubovňa je umiestnených spolu desať stanovíšť MHD. Vzhľadom na ich nevyhovujúci stav, z dôvodu opotrebovania či poškodenia vandalmi, radnica pristúpila k ich obnove. „Tej však predchádzalo vypovedanie nájomnej zmluvy so súkromnou spoločnosťou, ktorá mala zastávky MHD v dlhodobom prenájme. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavovali 3400 eur a zahŕňali len nákup potrebného materiálu. Jednotlivé práce sa vykonávali svojpomocne, pracovníkmi mesta zamestnaných prostredníctvom národných projektov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré sú zamerané na podporu zamestnávania," doplnil primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko.       

Samospráva v podobných aktivitách plánuje v nasledujúcich mesiacoch pokračovať, a to doplnením nových grafikonov spojov MHD. Tie v spolupráci s občanmi majú priniesť ich zefektívnenie a zosúladenie so spojmi železničnej a autobusovej dopravy.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2019
Stará Ľubovňa chce uspieť v boji o titul Mesto kultúry 2020
Stará Ľubovňa sa uchádza o titul Mesto kultúry 2020. V rámci dotačného programu Fondu na podporu umenia (FPU) sa spolu s Novými Zámkami a Spišskou Novou Vsou dostala do finálovej trojice.
viac
09.04.2019
Plaváreň potrebuje obnovu, mesto zvažuje alternatívy
Mesto Stará Ľubovňa už dlhšie zvažuje rekonštrukciu tamojšej plavárne, aj preto tento týždeň radnica zorganizovala workshop. Prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Aleš Solár uviedol, že jeho obsahom bolo zhrnutie súčasného stavu plavárne, potreby jej rekonštrukcie a možného využitia v budúcnost
viac
16.07.2019
V Základnej škole Za vodou vymieňajú okná i dvere
V Starej Ľubovni nedávno začali s čiastočnou rekonštrukciou Základnej školy (ZŠ) Za vodou, ktorá bude zameraná na výmenu okien a dverí. Počas leta majú naplánované väčšie či menšie úpravy aj ďalšie školské zariadenia na území mesta.
viac
16.06.2020
Regulované parkovanie v centre Starej Ľubovne vstúpi do platnosti 3. augusta
Informuje o tom radnica na svojej oficiálnej stránke s tým, že klesajúci počet nakazených novým koronavírusom, no predovšetkým rozhodnutie vlády o nepredĺžení núdzového stavu, sú hlavnými faktormi opätovného spustenia aktivít súvisiacich s regulovaním parkovania v širšom centre mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.86 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %