Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
09.11.2023 03:05

Mesto Prievidza pozýva na Vianočný blší trh a výpredaj kníh


Ilustračný výrez plagátu


Predvianočné obdobie je ako stvorené na vianočnú edíciu blšieho trhu, ktorý sa uskutoční v sobotu, 9. decembra 2023 od 9:00 h do 13:00 h na Námestí slobody v Prievidzi.


„Príďte si nakúpiť milé drobnosti z druhej ruky, ktoré doteraz skrývali pivnice alebo povaly ľudí, ktorí sa chcú s vami podeliť o kúsok zo svojich najväčších pokladov, dúfajúc, že skončia v dobrých rukách a urobia radosť aj niekomu inému,“ hovorí o blšom trhu Mgr. Horná, riaditeľka KaSS, ktoré trh organizačne zastrešuje.

„Zároveň môžete objaviť krásne ručne vyrobené vecičky, náušnice a bižutériu a získať aj skvelé tipy na darčeky pod vianočný stromček v podobe rôznych zberateľských predmetov, kníh a oblečenia pre deti i dospelých,“ dodáva Horná.

Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave.

Súčasťou Blšieho trhu bude aj ďalší zo série výpredajov kníh, ktorý pripravila Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v Prievidzi. Na výber budú knihy rôznych žánrov a tematického zamerania či už od slovenských alebo zahraničných autorov. Zaujímavá je aj symbolická cena, ktorou návštevníci prispejú na nákup nových kníh a obnovu knižničného fondu knižníc.

Účasť na blšom trhu je pre predajcov bezplatná. Svoju účasť je potrebné nahlásiť v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi na e-mailovej adrese info.kasspd@prievidza.sk alebo na tel. čísle 0904 752 755.

Autor: (Zdroj: Infolist mesta Prievidza)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2018
Predvianočné obdobie v meste opäť oživia trhy i ľadová plocha
Predvianočné obdobie v Prievidzi oživia trhy aj ľadová plocha. Súbor podujatí Vianoce v meste prinesie do centra na Námestie slobody i kultúrny program, ktorý vyvrcholí novoročnými oslavami, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
04.12.2019
Predvianočnú ponuku podujatí na námestí doplní i vianočný blší trh
Predvianočnú ponuku podujatí na námestí doplní i vianočný blší trh vianočný blší trh. Stánky so zberateľským sortimentom či ručnou výrobou tam bude môcť verejnosť navštíviť 7. decembra od 9.00 h do 13.00 h, informovala Paulína Kotláriková z Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.
viac
25.11.2021
Monografia mesta Prievidza II
V závere roka 2021 vydáva mesto Prievidza publikáciu Monografia mesta Prievidza II., ktorá je pokračovaním prvej časti. Publikáciu spracovalo mesto Prievidza ako objednávateľ so Štúdiom Harmony v náklade 2000 kusov.
viac
07.10.2023
Súčasťou blšieho trhu na námestí bude opäť i výpredaj kníh
Súčasťou jesennej edície Blšieho trhu na Námestí slobody v Prievidzi bude aj ďalší zo série výpredajov kníh z Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka. Publikácie, oblečenie či ručne vyrobené veci si budú môcť záujemcovia zakúpiť v sobotu (7. 10.) od 9.00 h do 13.00 h.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %