Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
28.09.2023 03:00

Mesto pripravuje výstavbu nájomných bytov, prvým krokom je prieskum


Ilustračná snímka zdroj: Freepik.com


Liptovskomikulášska radnica spustila prieskum zameraný na nájomné bývanie. Výsledky ukážu, o aký typ bývania majú obyvatelia záujem. Ešte v tomto roku vyberú vhodné miesto pre výstavbu. V súčasnosti diskutujú najmä o Palúdzke a o lokalite Pod Stráňami.


TASR o tom informovala hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.  Postaviť by chceli až sto bytov, projekt budú zamestnanci mestského úradu pripravovať v budúcom roku. "Aktuálne zisťujeme, aký typ nájomníkov v našich bytoch býva a aký typ ľudí by mal dopyt po nových bytoch, o akú veľkosť bytov je záujem, či naši obyvatelia potrebujú sociálne alebo štartovacie bývanie. Hľadáme odpovede na množstvo otázok," vymenovala hovorkyňa s tým, že výsledky prieskumu by mohli poznať koncom tohto roka.         

Podľa slov Čapčíkovej si do roka na radnici "utrasú" aj spôsob financovania. Vysvetlila, že uvažujú nad viacerými formami. Do úvahy pripadá napríklad pôžička Štátneho fondu rozvoja bývania alebo zvolia možnosť štátom podporovaného nájomného bývania.         

Mesto má v súčasnosti 585 mestských nájomných bytov. "Záujem o tento druh bývania je u nás veľký a sme na dobrej ceste mu vyhovieť," zhodnotila hovorkyňa.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.10.2019
Mesto Liptovský Mikuláš pripravuje cintoríny na blížiace sa sviatky
Pre návštevníkov cintorínov pripravili liptovskomikulášska samospráva a verejnoprospešné služby (VPS) potrebný servis na najbližšie dni. Predĺžené otváracie hodiny, predaj smútočného sortimentu či nové informačné tabule ponúka najnavštevovanejší hlavný Vrbický cintorín.
viac
14.05.2020
Cyklochodník by mohol pokračovať aj za hranicami Liptovského Mikuláša
Cyklochodník v Liptovskom Mikuláši by mohol pokračovať aj za hranicami mestského katastra. Predstavitelia liptovskomikulášskej radnice plánujú napojenie smerom na západ pozdĺž severného brehu Liptovskej Mary k Ružomberku a na východ k Liptovskému Hrádku.
viac
16.06.2020
V Liptovskom Mikuláši tento rok začnú stavať 80 rodinných domov
V meste Liptovský Mikuláš začnú tento rok stavať približne 80 rodinných domov, 60 domov by mali dokončiť. Vyplýva to z podkladov odboru územného rozhodovania a stavebného poriadku radnice.
viac
05.09.2020
Najviac peňazí z mestskej kasy má budúci rok ísť na školstvo
Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na budúci rok je už v príprave. Budú z neho financovať školstvo, miestne komunikácie aj odpadové hospodárstvo. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %