Štvrtok 09.04.2020
Dnes má meniny 
Milena
°C
10.03.2019 08:35

Mesto realizuje projekty na zlepšenie životných podmienok Rómov


Ilustračná snímka (tasr)


Mesto Levice realizuje v súčasnosti projekty za viac ako 200-tis. eur zamerané na zlepšenie životných podmienok marginalizovanej rómskej komunity predovšetkým z lokality Ladislavov Dvor a Koháryho ulice.


Od realizácie projektov mesto očakáva integráciu rómskych obyvateľov do sociálneho, ekonomického a kultúrneho života, ale aj zlepšenie životného prostredia odstránením divokých skládok, uviedla projektová manažérka Miroslava Bandová z levického mestského úradu.       

V máji tohto roka by mala byť ukončená výstavba Komunitného centra Levice – Ladislavov Dvor. Schválená suma nenávratného finančného príspevku je 216.340 eur, z realizovaného verejného obstarávania vzišla cena diela 176.993 eur. Komunitné centrum bude vybudované pre rodiny a jednotlivcov odkázaných na pomoc v hmotnej núdzi, ktorí z rôznych dôvodov nemajú možnosti na svoju vlastnú pomoc, sebarealizáciu, sociálnu mobilitu či získanie sociálnych zručností. Súčasťou centra budú dve klubové miestnosti, v ktorých sa plánujú výchovná, vzdelávacia, aktivizačná a tvorivá činnosť, práca s internetom, spoločenské podujatia. V objekte by sa mali nachádzať aj hygienické priestory oddelene pre mužov a ženy s možnosťou osobnej hygieny.       

Budovanie stojísk na umiestnenie zberných nádob a sanácia nelegálnych skládok v meste Levice by mali prispieť k likvidácii nezákonne umiestneného odpadu na Ladislavovom Dvore a Koháryho ulici. Schválená suma nenávratného finančného príspevku predstavuje 58.149 eur. „V časti Ladislavov Dvor sa nelegálne skládky odpadov tvoria niekoľko rokov aj po opakovanom odstraňovaní, upozorňovaní a úsilí o zlepšenie situácie v danej oblasti. V rámci projektu sa odstránia dve najväčšie skládky odpadov, ktoré tvorí zmesový komunálny odpad. Rozsah skládok je približne 480 ton,“ skonštatovala Bandová.       

Na Koháryho ulici sa čierna skládka nachádza za záhradami rodinných domov, ktoré sú obývané marginalizovanou rómskou komunitou. Skládka je tvorená zmesovým komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil niekoľko rokov, pričom jej rozsah je zhruba 120 ton. Štyri veľkokapacitné kontajnery budú umiestnené na novovybudovaných stojiskách v areáli sociálno-bytovej výstavby v časti Ladislavov Dvor.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.06.2017
Cez participatívny rozpočet zrealizujú päť projektov
Do participatívneho rozpočtu prihlásili obyvatelia Piešťan v tomto roku dvanásť projektov. Do hlasovania sa dostalo sedem z nich, nakoľko nie všetky splnili požadované kritériá. Zo siedmich sú tri v kategórii do 2000 eur a štyri v kategórii do 5000 eur.
viac
26.06.2017
Samospráva za negatívum elektronickej komunikácie považuje anonymitu
Mesto Levice považuje za negatívum elektronickej komunikácie anonymitu, keďže občania so samosprávou komunikujú pod rôznymi prezývkami či vymyslenými menami.
viac
07.05.2018
Študenti pripravili pre mesto projekty revitalizácie hradného parku
Spustnutý park pri hrade v Leviciach sa dočká obnovy. Študenti Katedry záhradnej a krajinnej architektúry Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pripravili štyri štúdie revitalizácie parku, v ktorých zohľadnili požiadavky mesta.
viac
10.07.2019
Mesto rozdelí na projekty pre ľudí bez domova vyše 125-tis. eur
Mesto Bratislava poskytne piatim organizáciám dotáciu na podporu integračných projektov pre ľudí bez domova v celkovej výške 125 136 eur. Schválili to bratislavskí mestskí poslanci na svojom júnovom zasadnutí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %