Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
12.09.2023 02:05

Mesto Revúca chce s pomocou dotácie riešiť havarijný stav nájomnej bytovky


Ilustračná snímka


Mesto Revúca chce s pomocou dotácie vyriešiť havarijný stav bytovky s nájomnými bytmi na Strmej ulici. Spolufinancovanie projektu, ktorého súčasťou má byť rekonštrukcia strechy objektu, schválili poslanci mesta na štvrtkovom (7. 9.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.


Riešenie havarijného stavu bytovky s nájomnými bytmi na Strmej ulici chce samospráva financovať z dotácie v rámci výzvy úradu vlády, ktorá je určená na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenie mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity. Dotáciu je možné použiť aj na opravu a rekonštrukciu obecných bytov, žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov podalo mesto začiatkom augusta.

Samospráva chce v rámci pripravovaného projektu v bytovke na Strmej ulici vymeniť strechu a tiež okná a dvere v spoločných priestoroch. "V danej lokalite je strecha stavebného objektu v nevyhovujúcom havarijnom technickom stave, pri prívalových dažďoch preteká a zároveň sú poškodené okná a vchodové dvere v spoločných priestoroch bytového domu," priblížila na zasadnutí MsZ Bibiana Jankóšiková z oddelenia regionálneho rozvoja Mestského úradu Revúca s tým, v dome s 32 bytovými jednotkami žije viac ako 160 ľudí.         

Celkové náklady na realizáciu projektu samospráva vyčíslila na 15.700 eur. Spolufinancovanie prác vo výške 785 eur plánuje hradiť z rozpočtu mesta, časť financií by však mohla ísť aj z fondu opráv, do ktorého sa skladajú obyvatelia bytovky.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2019
Komárno investuje v tomto roku do oblasti športu milión eur
Mesto Komárno investuje v tomto roku do oblasti športu zhruba milión eur. Na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom rozhodli poslanci, ktorí odsúhlasili aj navýšenie jednorazovej podpory z fondu pre šport na tento rok o 11 percent na 300 000 eur.
viac
19.12.2020
Do Prešova mieri takmer 10 miliónová dotácia
Mesto Prešov čakajú ďalšie významné investície v oblasti verejnej dopravy. Nákup 10 parciálnych trolejbusov a modernizácia trolejových tratí bude možná vďaka prostriedkom z Európskej únie.
viac
19.10.2022
Topoľčany získali dotáciu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku
Mesto Topoľčany získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku v Topoľčanoch. Výška príspevku predstavuje 691 653 eur, informovala radnica.
viac
10.02.2023
Mesto chce získať dotáciu na projekt autobusovej stanice
Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %