Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
20.02.2024 08:55

Mesto Rožňava má nové logo, obsahuje trojružu i strážnu vežu na Námestí baníkov


Nové logo tvorí viacero grafických prvkov vrátane historickej strážnej veže na Námestí baníkov. Súčasťou loga je aj slogan "Rožňava mesto s výhľadom".


Novú vizuálnu identitu odobrili mestskí poslanci zmenou všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o symboloch mesta na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ).


Nový grafický návrh loga Rožňavy vytvoril Lukáš Harman z Trhovišťa, cieľom bolo moderným spôsobom spracovať historické symboly mesta. "Doterajšie logo mesta vzniklo na základe verejnej súťaže v roku 2008. Aktuálne používané logo nie je možné technicky používať z dôvodu, že k logu nie je dopracovaný dizajnový manuál použitia," vysvetlila samospráva v dôvodovej správe predloženej na MsZ.         

Nové logo mesta Rožňava obsahuje viacero grafických prvkov. Jeho súčasťou je trojruža ako symbol nerastných surovín, ktoré sa na území mesta ťažili, ale tiež symboly baníctva, a to kladivo, želiezko a kameň. Na logu je vyobrazená aj historická strážna veža na Námestí baníkov či kopce znázorňujúce pohľad na okolie mesta. S tým súvisí aj slogan mesta, ktorý znie Rožňava mesto s výhľadom.         

Ako pre TASR priblížil zástupca primátora mesta Michal Drengubiak, novú vizuálnu identitu bude mesto používať napríklad na darčekových predmetoch či pri rôznych podujatiach. Logo a slogan samospráva podľa VZN využíva pri prezentácii mesta, a to napríklad v propagačných materiáloch, tlačovinách či na webovej stránke.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2017
Prešov vstupuje do jubilejného roka, oslávi 770. výročie prvej zmienky
Tisíce Prešovčanov privítali v centre mesta príchod nového roku 2017, v ktorom Prešov oslávi 770. výročie prvej písomnej zmienky. Súčasťou osláv bolo zverejnenie nového loga mesta, ktoré si mohli pozrieť v podobe ohnivej mozaiky.
viac
08.02.2019
Petržalka vypísala súťaž na nové logo
Mestská časť Bratislava-Petržalka vypísala súťaž grafických dizajnérov na vytvorenie nového loga. Finančná odmena pre víťaza bude 5000 eur, vrátane vytvorenia dizajnmanuálu.
viac
29.12.2021
V centre Prešova vzniklo nové námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
viac
23.02.2024
V bratislavskej Rači na Dopravnej ulici vzniká nové námestie
V bratislavskej mestskej časti Rača na Dopravnej ulici vzniká nové námestie. Má zlepšiť zázemie pre chodcov, lavičky, koše, stojany na bicykle a aj nové stromy. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o tom informoval na svojom webe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %