Pondelok 27.01.2020
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
25.02.2019 10:15

Mesto sa pripravuje na vstup investora, v pláne má ďalšie investície


Ilustračná snímka


V tomto roku mesto Kežmarok postaví ďalší cyklochodník, pokračovať bude aj v prácach na dokončení zimného štadióna a v projekte vybudovania centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.


„Najdôležitejšou investíciou je pripraviť podmienky na vstup zahraničného investora, ktorý vytvorí 500 pracovných miest, do priemyselného parku. Termíny sú pre nás hraničné, ale robíme všetko pre to, aby sme ich zvládli a investor mohol postaviť novú fabriku a už v decembri spustiť výrobu,“ ozrejmil primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák s tým, že celkové náklady na infraštruktúru dosiahnu takmer 2,3 milióna eur.       

Dodal, že mesto pokračuje aj v príprave vybudovania centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Pozitívnou správou podľa primátora je, že už prešli formálnym hodnotením projektu. „Termíny nás opäť tlačia, no je to veľký projekt, ktorý počíta s vybudovaním štvorpodlažnej budovy so zázemím pre ambulancie, lekárov či lekárne pri Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku. Ráta sa pritom aj s prepojením týchto dvoch častí. Projekt a projektová dokumentácia idú pomaly do hodnotiacej fázy,“ doplnil primátor.       

V tomto roku pribudne aj nový cyklochodník, s ktorého výstavbou sa začne počas jarných mesiacov. Ten bude od radnice a od hradu smerovať k okresnému úradu a odtiaľ popri rieke Poprad až k súčasnému cyklochodníku smerom na Huncovce. Práce si vyžiadajú približne 430.000 eur a mohli by byť ukončené už pred letom. Mesto tak bude cyklotrasou prepojené smerom na Vrbov, Nowy Targ aj na Poprad.       

„Pokračovať budú práce aj na zimnom štadióne, pustíme sa do ukončenia rekonštrukcie a dostavby. Je to veľký projekt, rátame s dvoma etapami. Budem rokovať aj priamo s ministrom financií o prípadnej pomoci dofinancovania tohto projektu,“ uviedol Ferenčák s tým, že v tomto roku by malo ísť do štadióna 570.000 eur. Samospráva zároveň plánuje vybudovať na sídlisku Juh kruhovú križovatku, opraviť most na Nižnej bráne, obnoviť vnútroblok na sídlisku Sever vrátane rekonštrukcie mosta na Nižnej bráne, ale tiež dokončiť bytový dom na Weilburskej ulici. Náklady na tieto projekty presiahnu dva milióny eur. V záverečnej fáze je tiež výstavba detského ihriska na Ulici Martina Lányiho. Do škôlok a škôl plánuje radnica investovať v tomto roku viac než milión eur.       

Z hľadiska dlhodobých plánov sa mesto pripravuje na rozšírenie územia na výstavbu ďalších domov a vybavenosti a čaká taktiež na výsledok prieskumu územia na prípadný geovrt. „Ak by sa nám podarilo nájsť investora a geovrt by bol realitou, bolo by to veľkým prínosom pre mesto s veľkým významom nielen z hľadiska ekológie, ale aj fixácie cien niektorých komodít pre občanov,“ uzavrel Ferenčák.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.04.2016
V sobotu otvoria v Kežmarku cyklistické chodníky
Primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák v sobotu (23. 4.) oficiálne otvorí cyklistické chodníky, ktoré boli dokončené vlani.
viac
29.11.2016
Na ostrove Sihoť pokračuje výsadba 600 nových stromov topoľa čierneho
Na bratislavskom ostrove Sihoť, území významného, strategického a najstaršieho vodárenského a vodohospodárskeho zdroja, sa dnes začalo s ďalšou etapou výsadby nových stromov.
viac
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
15.01.2019
Najväčšou investíciou mesta bude rekonštrukcia predstaničného priestoru
Najväčšou investíciou roka 2019 realizovanou mestskou samosprávou vo Zvolene bude rekonštrukcia predstaničného priestoru v okolí železničnej stanice. Mesto získalo na tento projekt viac ako 1,8 milióna eur z eurofondov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %