Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
29.02.2020 03:00

Mesto spúšťa pilotný projekt Trnava smart city


Snímka zdroj: (trnava.sk).


Mesto Trnava spustilo pilotný projekt Trnava smart city. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.


Projekt na jednom mieste poskytne aktuálne správy o počasí, kvalite ovzdušia, úrovni hluku, dopravnej situácii, naplnení veľkokapacitných polopodzemných kontajnerov v meste a aj o činnosti samosprávy. Prostredníctvom integračnej platformy sú tieto komplexné informácie zo smart technológií dostupné online na smart.trnava.sk aj v mobilnej aplikácii Smart Trnava.

„Trnavu vnímame ako mesto so zdravým prístupom k tomu, ako môžu technológie zlepšiť život jej obyvateľom. Práve v spolupráci s Trnavou môžeme ostatným mestám ukázať, aké dôležité je prepájať mestské technológie, získavať z nich dáta, riadiť vďaka nim mesto a posúvať občanom informácie,” povedal predstaviteľ platformy Invipo na Slovensku Martin Noskovič.

Funkcionalita platformy sa dá podľa potreby rozšíriť o ďalšie moduly. Pilotný projekt realizovala spoločnosť Alam s podporou Ministerstva hospodárstva SR v rámci Schémy na podporu malých a stredných podnikov pri implementovaní inovatívnych riešení v mestách. Predpokladané náklady na projekt sú 116 000 eur, podpora Ministerstva hospodárstva SR predstavuje 50 000 eur, spoluúčasť spoločnosti je 66 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2017
V Nitre pribudne takmer 14 kilometrov nových cyklotrás za 3,9 mil. eur
Mesto Nitra získalo dotáciu vo výške 3,7 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na budovanie nových cyklotrás.
viac
30.10.2017
Projekt Smart City už prináša v Nitre výsledky
Nitra chce v projekte Smart City patriť k lídrom na Slovensku. Ako moderné mesto chce šetriť zdroje, produkovať minimum emisií, investovať do ľudských zdrojov a doplnení siete infraštruktúry s tým, že bude ešte viac využívať moderné technológie a riešenia.
viac
19.02.2020
Vyhlásili výzvu na podporu malých a stredných podnikov v regióne Horná Nitra
Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky zameranú na podporu rozvoja podnikania malých a stredných podnikov v rámci Iniciatívy Európskej komisie zameranej na transformáciu uhoľného regiónu Horná Nitra.
viac
22.05.2020
SLK pripravila model na diferencované odmeňovanie lekárov počas pandémie
Slovenská lekárska komora (SLK) pripravila návrh na diferencované odmeňovanie pre tých lekárov, ktorí nezatvorili svoje ambulancie počas pandémie nového koronavírusu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %