Utorok 30.05.2023
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
23.06.2022 04:15

Mesto Trenčín je súčasťou európskeho enviroprojektu Making-City


Ilustračná snímka.


Na príklade mesta Trenčín sa študenti a lektori zo siedmich európskych krajín snažili ukázať možnosti využitia rôznych prístupov na zníženie uhlíkovej stopy. Workshop bol súčasťou európskeho projektu Making-City.


Informoval o tom Vladimír Ondrejička zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Pozitívnym energetickým zónam v Trenčíne sa podľa neho počas workshopu venovali študenti a lektori STU, Technickej univerzity vo Viedni a Univerzity v Belehrade. "Tímy 36 študentov zo siedmich európskych krajín pracovali na vybranom území a navrhovali energetickú víziu danej štvrte do roku 2030, ako aj návrhy na premenu územia," doplnil Ondrejička.

Projekt Making-City rozvíja koncept budovania energetických komunít, ktoré prispievajú k zvýšeniu verejnej akceptácie projektov obnoviteľnej energie a uľahčujú prilákanie súkromných investícií do prechodu na čistú energiu.

"Postupmi a metodikami s cieľom zadefinovať takzvanú mestskú oblasť pozitívnej energie sa od decembra 2018 zaoberá 35 partnerských organizácií z celej Európy. Naše mesto účasťou v projekte aktívne podporuje činnosti v oblasti znižovania energetickej náročnosti, skleníkových emisií ako aj aktivity, ktoré reagujú na nové klimatické zmeny," uviedol projektový manažér za mesto Trenčín Vladimír Škola.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Projekt Smart City zmodernizuje mesto a jeho služby
Z Nitry by sa v budúcnosti malo stať inteligentné a moderné mesto. Vďaka projektu Smart City sa má zmeniť na sídlo, ktoré produkuje minimum emisií, šetrí zdroje, je energeticky efektívne a je schopné poskytnúť svojim obyvateľom vysokú kvalitu života.
viac
22.05.2017
Na konferencii Metro ON LINE predstaví Atos víziu miest budúcnosti
Inteligentné mestá sa týkajú aj Slovenska. Spoločnosť Atos, líder v oblasti digitálnej transformácie, na konferencii Metro ON Line, ktorá sa koná od 24. do 26. mája, predstaví možnosti ako aj v bežných slovenských podmienkach vybudovať „smart city“.
viac
18.02.2018
V Sobotišti predstavia cezhraničný projekt Po stopách habánov
V Sobotišti v okrese Senica bude 25. februára prezentácia spoločného projektu miestnej samosprávy a českých Vacenovíc Po stopách habánov.
viac
07.11.2022
Pre Sídlisko Dionýza Štúra priniesol enviro projekt vtáčie búdky
Hniezdne búdky, kŕmidlá pre vtáky, zavlažovacie vaky, chráničky kmeňov a informačná tabuľa pribudli s jeseňou na Sídlisku Dionýza Štúra I v Seredi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %