Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
28.08.2023 10:35

Mesto v najzanedbanejších uliciach rozširuje vodovod i kanalizáciu


Ilustračná snímka.


V meste Fiľakovo sa v uplynulých týždňoch rozbehli práce na rozšírení vodovodu a kanalizácie v podhradí. Projekt je zameraný na desegregáciu jednej z najzanedbanejších častí mesta, samospráva naň získala dotáciu vo výške približne 331 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Klaudia Mikuš Kovácsová.


Projekt je realizovaný v historickom centre mesta pod Fiľakovským hradom na uliciach Jilemnického, Puškinova a Švermova, kde obyvatelia žili doposiaľ bez kanalizácie a vodovodu. Časť takmer z 200 obyvateľov lokality používalo žumpy, časť iba suché toalety. Problémy v uliciach spôsobovala aj dažďová voda, ktorá počas dažďov znečisťovala studne obyvateľov.

"Ulice sú zároveň urbanistickou jazvou centra mesta a podhradia, v ktorom sa pohybuje množstvo turistov. Bez toho, aby sme v tejto lokalite vybudovali cesty, vodovod a kanalizáciu, sa nám celé podhradie nikdy nepodarí integrovať do zvyšnej časti mesta ani z urbanistického hľadiska, ani z hľadiska životnej úrovne jej obyvateľov," skonštatoval primátor Fiľakova Attila Agócs.

V rámci prác za vyše 330 000 eur dôjde v uliciach v podhradí k rozšíreniu verejnej kanalizácie i vodovodu v dĺžke 407 a 234 metrov. Projekt je výsledkom iniciatívy Catching-up Regions, v ktorej samospráva spolupracovala s krajom a Svetovou bankou. Mesto žiadalo aj o dotáciu na vybudovanie asfaltobetónových ciest a kamenných chodníkov v lokalite. Projekt približne za 340 000 eur však nebol schválený, samospráva bude preto hľadať inú vhodnú výzvu na jeho opätovné podanie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2017
Na obnovu podhradia a dolného hradu vo Fiľakove získala samospráva 928 000 eur
Dolný hrad a podhradie Fiľakovského hradu v meste Fiľakovo v Lučeneckom okrese čaká rozsiahla rekonštrukcia. Umožní ju dotácia vo výške takmer 928 000 eur.
viac
27.11.2020
Vo Vajnoroch pribudol nový vodovod, začína sa opravovať aj kanalizácia
V bratislavských Vajnoroch pustila v piatok Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) vodu do nového vodovodu na ulici Za humnami. Generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš zároveň ohlásil začiatok opravy vákuovej kanalizácie v tejto mestskej časti za viac ako milión eur.
viac
15.07.2022
Fiľakovo sa uchádza o takmer 1,5 milióna eur na rozvoj zanedbaných častí mesta
Mesto Fiľakovo v okrese Lučenec sa uchádza o dotácie v celkovej hodnote takmer 1,5 milióna eur, ktoré chce využiť na rozvoj najviac zanedbaných častí mesta. Tri projekty sú zamerané na budovanie nových ciest a chodníkov, kanalizácie i vodovodu.
viac
16.07.2022
Fiľakovo podáva projekty za jeden a pol milióna eur
Poslanci mestského zastupiteľstva vo Fiľakove na svojich ostatných dvoch zasadnutiach schválili tri žiadosti o dotácie v hodnote bezmála jeden a pol milióna eur. Projekty sú výsledkom iniciatívy Catching up regions 2, v ktorej samospráva spolupracuje so župou a Svetovou bankou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %