Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
01.10.2019 01:10

Mesto vyčlenilo 150-tis. eur na obnovu šiestich školských telocviční


Ilustračná snímka (tasr)


Mesto Komárno odovzdalo do užívania vynovenú telocvičňu v ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským na Eötvösovej ulici. Vo veľkej a malej telocvični pribudli nové podlahy. Škola je jednou zo šiestich základných škôl, na obnovu ktorých vyčlenili mestskí poslanci z tohtoročného rozpočtu 150-tis. eur.


Peniaze sú určené na rekonštrukciu a modernizáciu školských telocviční, informovalo vedenie mesta.       

Okrem telocvične v Základnej škole na Eötvösovej ulici plánuje samospráva vymeniť okná vo veľkej telocvični a na spojovacej chodbe telocvične v Základnej škole J. A. Komenského, kde sa uskutoční aj výmena obkladu a vymaľovanie chodby telocvične. V Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským Móra Jókaiho budú opravené kryty stien v telocvični, v Základnej škole na Pohraničnej ulici sa uskutoční výmena okien. V Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským na Ulici práce plánuje samospráva opraviť podlahu a rozšíriť vybavenosť v malej telocvični. V Základnej škole na Rozmarínovej ulici sa uskutočnia opravy sociálnych miestností a výmena výplní otvorov v šatniach a v telocvični.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
29.05.2018
Mesto plánuje na vybraných školách zriaďovať komunitné centrá
Do nitrianskych základných (ZŠ) škôl zapísali tento rok rodičia celkovo 810 detí. Radnica pre ne na budúci školský rok plánuje otvoriť na 14 základných školách spolu 41 prváckych tried.
viac
14.04.2019
V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko
Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.
viac
22.04.2020
Druhá etapa rekonštrukcie župného domu sa začne až na budúci rok
Termín začiatku druhej etapy obnovy župného domu v Komárne sa posúva na budúci rok. Mesto Komárno, ako vlastník objektu, sa rozhodlo preložiť rekonštrukčné práce na obnove dvorových fasád a vstupnej drevenej brány z dôvodu šírenia nového koronavírusu a po zvážení všetkých rizík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %