Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
05.06.2023 02:25

Mesto vyhlásilo verejnú súťaž na zabezpečenie zberu a odvozu odpadu


Ilustračná snímka.


Mesto Lučenec vyhlásilo verejnú súťaž na poskytovanie služieb v oblasti nakladania s odpadom za vyše 2,3 milióna eur.


Nový dodávateľ má zber a odvoz odpadov v meste zabezpečovať počas štyroch rokov. Vyplýva to z oznámenia, ktoré bolo zverejnené vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Ako samospráva uvádza v súťažných podkladoch, predmetom zákazky je zabezpečenie zberu a odvozu zmesového komunálneho odpadu, zber a dotriedenie separovaných zložiek odpadu i vývoz odpadu z uličných smetných košov. Súčasťou zákazky je tiež zber a odvoz zmesového komunálneho odpadu z polopodzemných kontajnerov, prevádzkovanie vybudovaných uzamykateľných kontajnerových stanovíšť či zabezpečenie prevádzky zberného dvora.

Mesto Lučenec plánuje v oblasti odpadového hospodárstva postupne zaviesť viaceré zmeny. Prejsť chce na spôsob spoplatňovania odpadov z fixnej ceny na cenu za vývoz zmesového odpadu podľa počtu vynesených nádob. V podmienkach súťaže preto samospráva požaduje vybavenie zberových vozidiel čítacím zariadením, ktoré bude zaznamenávať identifikátory z čipov v odpadových nádobách.

Celková odhadovaná hodnota zákazky predstavuje približne viac ako 2 343 000 eur. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 4. júla, kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2016
Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky za viac ako 50 000 eur
Mesto Senec chce odstrániť štyri nelegálne skládky odpadu na Nitrianskej a Diaľničnej ulici, Seredskej ceste a ceste na Mlynský Klin za 50.600 eur bez DPH. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác.
viac
17.05.2017
Podstatná časť bratislavského komunálneho odpadu končí v spaľovni
V minulom roku sa v rámci Bratislavy vyzbieralo 157 217 ton komunálneho odpadu.
viac
27.04.2020
Pri vodnej nádrži Ľadovo vyzbierali 34 vriec odpadu
Správa povodia horného Ipľa v spolupráci s mestom Lučenec vyčistila vodnú nádrž Ľadovo. Spolu naplnili až 34 vriec odpadu, väčšinu ktorého tvorili plastové fľaše a obaly, odhadom 90 %.
viac
01.03.2022
OLO začne s odvozom biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad
Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začne v utorok (1. 3.) s odvozom biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad, teda odpadu z hnedých nádob.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %