Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
30.05.2016 04:56

Mesto vyzýva cezpoľných, aby sa stali skutočnými Stupavčanmi


Námestie sv. Trojice v Stupave.


Mesto Stupava chce odstrániť rozdiel medzi evidovaným a skutočným počtom svojich obyvateľov.


Prostredníctvom lokálnych médií preto odštartovalo kampaň Staň sa ozajstným Stupavčanom, ktorej cieľom je motivovať k prihláseniu sa na trvalý pobyt v meste.      

Stupava mala podľa informácií Štatistického úradu SR k 31. 12. 2015 celkovo 10 597 obyvateľov, prednostka stupavského Mestského úradu Zuzana Lovíšková odhaduje, že súčasný počet obyvateľov prekročil číslo 10 700.  "V meste však žije aj približne 3000 ľudí bez trvalého pobytu," upozornila prednostka. "Každoročne tak prichádzame približne o 400 000 eur vo forme podielových daní," skonštatovala, pričom poukázala, že za takúto sumu dokáže mesto vybudovať kvalitnú cestnú komunikáciu v niektorej z ulíc mesta.      

Prostredníctvom kampane Staň sa ozajstným Stupavčanom samospráva motivuje ľudí žijúcich, avšak neprihlásených, aby si vybavili v meste trvalý pobyt. Na stránkach miestneho periodika im v najnovšom čísle radí, ako administratívne postupovať.      

Podobnú kampaň týkajúcu sa hlavného mesta spustil na začiatku tohto roka poslanec bratislavského mestského zastupiteľstva Juraj Káčer (SDKÚ-DS). V Bratislave žije podľa jeho informácií približne 150 000 ľudí bez trvalého pobytu, čo mestu spôsobuje výpadok v príjme z daní vo výške približne 38 miliónov eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.09.2016
Zvolen chce vybavovať občanov efektívnejšie a byť voči nim transparentný
Mesto Zvolen ako jedna z mála slovenských samospráv získalo certifikát kvality a transparentnosti. Udelila mu ho po pol roka trvajúcom procese príprav nezávislá audítorská spoločnosť QSCert.
viac
04.08.2017
Nerezidentov motivujú, aby zmenou trvalého pobytu pomohli rozvoju mesta
Výzva pre tých, ktorí síce žijú v Bratislavskom kraji, no nie sú v ňom prihlásení na trvalý pobyt, aktuálne zaznieva nielen v predvolebnej kampani predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša, ale aj v komunikácii mesta Stupava.
viac
06.07.2019
Brezňania kompostujú vo veľkom, mesto muselo doobjednať 150 nádob
Brezňania začali kompostovať vo veľkom. O mestské kompostéry je taký enormný záujem, že samospráva musela doobjednať ďalších 150 nádob určených na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu, aby uspokojila všetkých oprávnených žiadateľov. Informoval o tom brezniansky magistrát.
viac
01.04.2020
Košice očakávajú pre koronavírus výpadok príjmov v sume 40 miliónov eur
Mesto Košice v súvislosti s novým koronavírusom predpokladá výpadok príjmov zo svojho rozpočtu v sume 40 miliónov eur. Informuje o tom na svojej webovej stránke s tým, že chce odsunúť úhradu dane z nehnuteľností a poplatok za komunálny odpad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %