Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
06.09.2023 01:10

Mesto Žilina rozmiestňuje veľkokapacitné kontajnery na nadrozmerný odpad


Ilustračná snímka (TASR)


Žilinská samospráva spustila jesennú etapu rozmiestňovania veľkokapacitných kontajnerov, ktoré do 22. októbra postupne pristavia vo všetkých častiach mesta. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Mestského úradu v Žiline Katarína Gazdíková.


Pripomenula, že samospráva umiestňuje veľkokapacitné kontajnery v mestských častiach vždy na jar a jeseň. Plán rozmiestňovania s presnými lokalitami je zverejnený na webovej stránke mesta. "Touto bezplatnou službou chceme ľuďom uľahčiť často náročnú manipuláciu s nadrozmerným odpadom a jeho prepravu. Veríme, že občania iniciatívu mesta uvítajú a v prírode viac nebudú vznikať čierne skládky," zdôraznil primátor Žiliny Peter Fiabáne.         

Kontajnery sú určené na objemný odpad z domácností ako koberce, podlahoviny, starý nábytok, bytové jadrá, matrace či detské kočíky. "Do veľkokapacitných kontajnerov nepatrí elektronika – chladničky, televízory, akumulátory, pneumatiky, farby, riedidlá či obaly z nebezpečných látok. Vyhadzovať sa sem nesmie ani drobný stavebný odpad, tráva, lístie alebo konáre. Komodity, ktoré nepatria do veľkokapacitných kontajnerov, môžu Žilinčania bez poplatku odovzdať do zberných dvorov na Jánošíkovej ulici a v Považskom Chlmci," uviedla Gazdíková.         

Doplnila, že výnimkou sú pneumatiky, ktoré sa odovzdávajú iba do pneuservisov alebo distribútorom pneumatík a zelený odpad. "Ten je možné odovzdať iba do zberného dvora v Považskom Chlmci. Odpad zo záhrad - lístie, konáre, trávu či zvyšky rastlín budú môcť Žilinčania odovzdať do pristavených veľkokapacitných kontajnerov od 27. októbra do 27. novembra. Tieto kontajnery budú určené výlučne na zber zeleného odpadu, nesmie sa do nich vyhadzovať veľkoobjemový komunálny odpad," upozornila Gazdíková.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.10.2019
Mesto učí deti triediť odpad
Žilinská samospráva sa dlhodobo snaží aplikovať ekologické princípy do všetkých oblastí svojej pôsobnosti. Tento týždeň sa v duchu tejto filozofie zameria na ekovýchovu detí.
viac
06.05.2020
Veľkokapacitné kontajnery budú po novom pristavovať trikrát ročne
Veľkokapacitné kontajnery budú v jednotlivých obvodoch Ružomberka po novom pristavovať iba trikrát ročne. Dôvodom sú aktuálne legislatívne zmeny súvisiace so skládkovaním komunálneho odpadu, a tiež snaha vytriediť čo najviac zložiek z komunálneho odpadu.
viac
13.05.2022
Mesto Šaľa rieši problém s horiacimi kontajnermi
Šalianska radnica rieši problémy s požiarmi kontajnerov na odpad. Ako informoval mestský úrad, v posledných dňoch ich v meste zhorelo už päť.
viac
26.02.2024
V Žiline začnú v marci rozmiestňovať veľkokapacitné kontajnery na objemný odpad
Žilinská radnica spustí začiatkom marca jarnú etapu rozmiestňovania veľkokapacitných kontajnerov. Kontajnery na zber objemného komunálneho odpadu postupne pristavia v jednotlivých mestských častiach od 4. marca do 21. apríla 2024. Informovala o tom vedúca komunikačného odboru žilinskej radnice Katar
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %