Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
17.04.2023 03:20

Mesto získalo dotáciu na manažment údajov


Mestský úrad v Leviciach.


Mesto Levice získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 316 776 eur na projekt Manažment údajov mesta Levice. Samospráva bola úspešná vo výzve sprostredkovateľského orgánu pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra.


Celkový rozpočet projektu predstavuje 338 448 eur. Kofinancovanie mesta je 16 672 eur. Projekt sa bude realizovať v tomto roku, informoval primátor Ján Krtík.

Dôvodom realizácie projektu je manažované, systematické, efektívne uchovávanie údajov získaných v procesoch mesta, skonštatoval primátor. Cieľom je zvýšenie kvality, štandardu a dostupnosti e-governmentu, zavedenie automatizovaného publikovania datasetov, modernizácia a racionalizácia verejnej správy IKT prostriedkami.

Hlavnými aktivitami v projekte sú čistenie údajov a dosiahnutie požadovanej kvality dát, realizácia dátovej integrácie na centrálnu platformu a automatizovaná tvorba a zverejňovanie otvorených údajov. Radnica vďaka získanému nenávratnému finančného príspevku nebude musieť na splnenie týchto povinností a nákup techniky použiť okrem spolufinancovania ďalšie vlastné zdroje, uviedol primátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Levice získali na tri projekty dotácie poldruha milióna eur
Koniec roka 2016 priniesol mestu Levice úspech vo forme schválenia nenávratného finančného príspevku v sume 1,5 milióna eur na tri projekty – technologické vybavenie kompostárne, rekonštrukciu materskej školy a rozšírenie kamerového systému v meste.
viac
10.02.2023
Mesto chce získať dotáciu na projekt autobusovej stanice
Mesto Nové Zámky chce získať dotáciu na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu novej autobusovej stanice. Tá by mala vzniknúť na mieste súčasného autobusového nástupišťa.
viac
01.08.2023
Mesto získalo vyše 400 000 eur na skvalitnenie práce s údajmi
Mesto Trebišov získalo viac ako 400 000 eur na projekt skvalitnenia práce s údajmi. "Jeho cieľom bude zlepšiť vnútorné procesy súvisiace so zhromažďovaním údajov, ktorými disponuje mesto Trebišov," informovala o tom hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.
viac
06.09.2023
Mesto Levoča získalo dotáciu na sociálne projekty
Mesto Levoča získalo dotáciu pol milióna eur na sociálne projekty. Vedúca oddelenia cestovného ruchu a rozvoja mesta Anna Babicová uviedla, že spätná väzba na pôsobenie miestnych občianskych a poriadkových služieb (MOaPS) je veľmi pozitívna, preto sa v projekte rozhodli pokračovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %