Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
17.02.2020 01:10

Mesto Zlaté Moravce získalo dotáciu na revitalizáciu Parku Janka Kráľa


Pomník Janka Kráľa v parku v Zlatých Moravciach.


Mesto zrevitalizuje Park Jána Kráľa v centre mesta. Z celkových výdavkov projektu vo výške takmer 50 000 eur pokryje 40 000 eur dotácia na podporu regionálneho rozvoja Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Zvyšnú sumu uhradí mesto v rámci povinného spolufinancovania.


Projekt revitalizácie parku rieši zjednotenie vstupnej časti parku, sadové úpravy a výmenu mobiliáru. Park dostane nové spevnené plochy s odvodnením chodníkov, bude obnovený trávnik a v areáli bude vysadený živý plot. „Pri realizácii nedôjde k výrubu žiadnych stromov,“ uviedla Júlia Bacigálová, vedúca oddelenia investičnej výstavby a hospodárskej činnosti na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.      

V súčasnosti sa v parku nachádza značne poškodený a neestetický parkový mobiliár, ktorý zahŕňa lavičky a smetné nádoby. Revitalizácia parku počíta s ich kompletnou výmenou. „Dizajn lavičiek a košov musí zohľadniť celkový vzhľad parku, jeho polohu v pamiatkovej zóne a musí byť v súlade s odporúčaniami Krajského pamiatkového úradu v Nitre,“ uviedla Bacigálová. Realizácia projektu je aktuálne v príprave.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Po vynovení bude park slúžiť ako ateliér pre výtvarníkov
Aj ako ateliér pre mladých výtvarníkov bude slúžiť park pri Kultúrnom dome v Žarnovici, ktorý v týchto dňoch revitalizujú. Obnova priestranstva, ktoré bolo v posledných rokoch neupravené, tak dá bodku za úpravou objektu a jeho okolia.
viac
14.02.2018
Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska
Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici. Na jeho výstavbu chce získať financie z programu Úradu vlády SR zameraného na podporu športu.
viac
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
10.03.2020
Mesto chce vybudovať novú cyklocestu i prístrešok pre bicykle
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky z Ministerstva dopravy a výstavby SR. Celková výška dotácie na dva projekty predstavuje takmer 200 000 eur, informovali zástupcovia mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %