Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
01.02.2024 01:05

Mesto zrekonštruuje chodník využívaný pri výstupoch na Hradovú


Snímka zdroj: Rimava.sk


Mesto Tisovec v okrese Rimavská Sobota v tomto roku zrekonštruuje prístupovú cestu, ktorú turisti využívajú pri výstupoch na vrchol Hradová a rovnomenný náučný chodník. Samospráva na realizáciu projektu získala z plánu obnovy takmer 200.000 eur. Informoval o tom primátor Tisovca Ján Vengrín.


"Zrenovuje sa komplet celý chodník popod Hradovú. Ide o úsek od centra mesta pri zdravotnom stredisku až na koniec Tisovca," priblížil primátor. Ako dodal, prístupová trasa na náučný chodník dostane nový asfalt, realizovať sa bude aj odvedenie vody či oprava múru, pri ktorom sa zosúva pôda.         

Mesto na projekt s názvom Bezpečne na náučný chodník Hradová získalo financie v rámci výzvy zameranej na transformáciu regiónu Národného parku Muránska planina, z plánu obnovy tak môže čerpať takmer 200.000 eur. "Máme už vysúťaženého dodávateľa aj podpísanú zmluvu o dielo. Na rozhraní prvého a druhého kvartálu roku 2024 sa bude dielo realizovať, práce budú ukončené ešte tento rok," uviedol Vengrín s tým, že prístup na náučný chodník bude možný aj počas realizácie stavebných prác.         

Hradová nad Tisovcom predstavuje jednu z najvýraznejších dominánt okolia mesta, lokalita bola vyhlásená aj za národnú prírodnú rezerváciu. Náučný chodník Hradová vedie z Tisovca až na hrebeň a pozostáva z deviatich zastávok. Náučný chodník končí na vrcholovej lúke, turisti, ktorí chcú absolvovať okružnú trasu, môžu pokračovať do Tisovca po turistickej trase cez Okrúhlu skalu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2019
Tisovec: CSMka chce preinvestovať 3 milióny, priniesť by to malo aj možnosť zame
Spoločnosť CSM Industry v Tisovci chce v tomto roku preinvestovať tri milióny eur. A to s cieľom oživenia výroby univerzálnych dokončovacích strojov (UDS) vo viacerých modifikáciách a výroby zváraných oceľových konštrukcií na rôzne využitie.
viac
25.01.2020
Tisovec chce vytvoriť centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
Zriadenie centra integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS), v ktorom by pôsobili všetci lekári v meste, je jedným zo zámerov mesta Tisovec. S týmto cieľom sa uchádza o dotáciu v rámci výzvy Ministerstva zdravotníctva SR, z ktorej by mohlo získať nenávratný finančný príspevok do 700-tis. eur.
viac
15.02.2020
Náučný chodník zbojníka Surovca ponúka prechod kaňonom
Prechod skalným kaňonom, viadukt so zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň, či rozhľadňu s výhľadom na Nízke Tatry. To všetko ponúka Náučný chodník Jakuba Surovca v sedle Zbojská pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese.
viac
13.03.2024
Tisovec získal takmer 500-tis. eur na obnovu areálu pri prameni Šťavica
Mesto Tisovec v okrese Rimavská Sobota bude môcť z plánu obnovy čerpať takmer 500-tis eur na revitalizáciu areálu Šťavica pomenovaného po minerálnom prameni, ktorý sa tu nachádza. Samospráva v rámci obnovy lokality počíta s rekonštrukciou amfiteátra či vybudovaním lezeckej steny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %