Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
17.01.2024 08:55

Mestská polícia eviduje opäť častejší výskyt diviakov v intraviláne


Ilustračná snímka


Po krátkej odmlke v posledných týždňoch vyrážajú diviaky opäť čoraz častejšie do osídlených častí Bratislavy. Ich zvýšený pohyb v intraviláne mesta, najmä v neskorých večerných a nočných hodinách, eviduje aj bratislavská mestská polícia. Minulý týždeň sa objavili v Dúbravke.


Informuje o tom na svojom webe.

"Prijali sme tri hlásenia o stádach diviakov pohybujúcich sa medzi domami v oblasti Švantnerovej a Agátovej ulice, ako aj Ulice M. Schneidera-Trnavského. Hliadkam sa ich podarilo opatrne zahnať späť do lesa," približuje polícia.         

Diviaky sa často objavujú v rôznych bratislavských mestských častiach. V prípade, ak niekto natrafí v meste na diviaky, zabúdať by nemal na dodržiavanie základných pravidiel. Mestská polícia pripomína, že prvoradá je vlastná bezpečnosť, k diviakom sa preto netreba približovať.         

"Zbytočne na seba neupozorňujte, nesnažte sa ich odplašiť sami, nefoťte ich ani nenatáčajte," odkazuje mestská polícia. Neodporúča ani hádzať do nich kamene či iné predmety. Dobrý nápad nie je ani pokus prejsť priamo pomedzi stádo. Prejsť treba buď na druhú stranu cesty, alebo ich obísť. Obozretnosť sa týka aj psičkárov, svoje psy by mali mať na vôdzke.         

"Ak sa cítite ohrození, privolajte bezodkladne hliadku mestskej alebo štátnej polície," pripomína s tým, že linka mestskej polície 159 je nonstop k dispozícii.

  

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2019
Mesto navrhuje navýšiť rozpočet mestskej polície o milión eur
Vedenie mesta Bratislavy navrhuje navýšiť rozpočet mestskej polície pre tento rok o jeden milión eur. Schváliť to ešte musí mestské zastupiteľstvo pri schvaľovaní návrhu tohtoročného mestského rozpočtu.
viac
16.12.2019
Od spustenia náborovej kampane do MsP evidujú 281 záujemcov
Od spustenia náborovej kampane do bratislavskej mestskej polície (MsP) v októbri eviduje hlavné mesto aktuálne 281 záujemcov.
viac
20.09.2022
V objekte Pentagonu začala fungovať nová stanica mestskej polície
Na Stavbárskej ulici v Bratislave, v objekte Pentagonu, začala fungovať nová stanica mestskej polície. Dohliadať bude nielen na poriadok a bezpečnosť v okolí, ale v prípade potreby bude k dispozícii obyvateľom Vrakune i Podunajských Biskupíc.
viac
11.11.2022
Mestská polícia spúšťa preventívny program pre žiakov i seniorov
Mestská polícia v Bratislave spúšťa preventívny program zameraný na žiakov a študentov základných a stredných škôl, ale tiež na seniorov v centrách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %