Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
04.12.2023 08:55

Mestskí lesníci zásobili materské škôlky vlastným medom už po druhý raz


Ilustračná snímka (TASR)


Mestskej spoločnosti Lesy mesta Brezno (LMB) sa vlani podarilo rozbehnúť projekt vlastného chovu včiel, ktorý už druhýkrát priniesol svoje ovocie v podobe kvalitného medu. Mesto ho v uplynulých dňoch rozdistribuovalo do všetkých materských škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.


Samospráva o tom informovala na webe s tým, že celkovo išlo o 39 pohárov.         

Každý subjekt dostal niekoľko kilogramov zdravého včelieho produktu, ktorý počas tohto roka vyprodukovali štyri včelie rodiny v starostlivosti breznianskych lesníkov. Môžu ho použiť na prípravu jedál a nápojov podľa vlastnej potreby. Okrem toho, že sa využíva ako prírodné sladidlo, má aj mnoho liečivých a funkčných vlastností. Zlepšuje chuť, vôňu, textúru či farbu a dokonca predlžuje i trvanlivosť potravín.         

"Aj tento rok sme časť produkcie, ktorú sme získali zo včelstiev mestských lesov, rozniesli deťom do všetkých našich škôlok," priblížil primátor Tomáš Abel s tým, že aj takto chcú u detí podporiť konzumáciu zdravých lokálnych potravín.         

LMB aktuálne disponujú štyrmi úľmi, ktoré sa nachádzajú v areáli expedičného skladu v Rohoznej. Svoj med nepredávajú, ale zásobujú ním mestské subjekty, v čom plánujú pokračovať aj naďalej.

"Verím, že aj budúci rok takúto príjemnú akciu zopakujeme a vyprodukujme dostatok medu pre všetky detičky," konštatoval riaditeľ LMB Ján Lukáč s tým, že distribúciu medu chcú postupne rozšíriť i do základných škôl a mestského hotela Ďumbier.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.10.2017
Rekoštrukcie prinesú škôlkam viac miest
Mesto Prešov získalo dotácie na rekonštrukciu ďalších dvoch materských škôl. Do škôlok na Čapajevovej a Važeckej ulici tak budú môcť prijať viac detí.
viac
14.05.2020
Pri otváraní škôl musia doladiť jednotlivé detaily a špecifiká
Pri otváraní škôlok a škôl sa musia doladiť jednotlivé detaily a špecifiká. Diskusie s tímom epidemiológov a odborníkmi v tejto súvislosti naďalej pokračujú, uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.
viac
11.06.2021
Nová výzva na zvyšovanie kapacít MŠ z IROP už čoskoro
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR čoskoro zverejní výzvu v objeme 13 miliónov eur z IROP, ktorá bude určená pre zriaďovateľov všetkých typov škôlok – od verejných, súkromných až po cirkevné, a to vo všetkých krajoch s výnimkou bratislavského.
viac
10.02.2022
Brezno za 7 rokov investovalo do obnovy MŠ a ZŠ vyše 4 miliónov eur
Do materských škôl (MŠ) a základných škôl (ZŠ) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti mesto Brezno za posledných sedem rokov investovalo viac než štyri milióny eur, čo je najviac za posledné desaťročia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %