Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
09.09.2023 08:55

Mestskí policajti dohliadajú na bezpečnosť žiakov pri ceste do školy


Mestská polícia (MsP) v Prievidzi - logo


Príslušníci Mestskej polície (MsP) v Prievidzi začali opäť dohliadať na bezpečnosť detí, ktoré denne dochádzajú peši do školy. Žiaci ich budú môcť stretnúť pri priechodoch pre chodcov v blízkosti základných škôl (ZŠ) počas celého septembra. Informovala o tom prievidzská radnica.


Mestskí policajti začali s dopravno-preventívnymi aktivitami, ktoré sú zamerané na bezpečnosť chodcov, tento týždeň. Nachádzať sa budú v blízkosti ZŠ na Ulici S. Chalupku, Ulici Ľ. Ondrejova, Rastislavovej ulici a Mariánskej ulici vždy od 7.30 h do 8.00 h.         

Prievidzská MsP s nástupom nového školského roka pripomenula i zásady pre rodičov a deti pri ceste do školy. "Naučte deti správne a bezpečne prechádzať cez cestu. Učte ich, aby po chodili ceste len v prípade, keď pri nej nie je chodník. Naučte ich správne a bezpečne chodiť po ceste podľa pravidla chodci chodia vľavo," uviedli mestskí policajti. Rodičom tiež odporučili, aby deti naučili správne stáť pred priechodom pre chodcov, dbať majú i na pestrofarebné oblečenie či reflexné prvky.         

Rodičia by si mali s dieťaťom viackrát vyskúšať najbezpečnejšiu cestu do školy, aby prechádzalo cez vozovku čo najmenej. Dieťa môže ísť do školy samo, až keď je schopné bezpečne absolvovať zvolenú trasu. "Nezabúdajme na to, že deti sa riadia naším príkladom a kopírujú model správania sa rodičov, preto by sme im mali ísť dobrým príkladom aj v dodržiavaní pravidiel cestnej premávky," odporučila MsP.         

Pri sprevádzaní do školy majú rodičia podľa nej viesť deti k samostatnosti a kontrolovať správnosť dodržiavania zásad bezpečného pohybu po chodníku alebo na priechode pre chodcov. Prípadné pochybenie deťom vysvetliť a pamätať, že krik a stres nie sú dobrým prostriedkom na dosiahnutie cieľa. "Ak je pri priechode pre chodcov policajt, má za úlohu dohliadať na bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a jeho pokyny treba rešpektovať," dodala MsP.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2019
Prvá Stredná zdravotnícka škola na hornej Nitre bude sídliť v Prievidzi
Myšlienka zriadiť Strednú zdravotnícku školy v Prievidzi sa z plánov stáva realitou. Od prvého septembra 2019 bude oficiálne zaradená do siete slovenských stredných škôl.
viac
01.06.2020
Rekonštrukciou MŠ na ulici M. Mišíka v Prievidzi sa zvýši jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi kompletne zrekonštruujú. Práce, s ktorými začal dodávateľ v tomto období, majú za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac.
viac
07.07.2020
Školské poplatky za apríl a máj rodičia v Prievidzi platiť nebudú
Samospráva Prievidze odpustí školské poplatky za apríl a máj, keď boli školy z dôvodu pandémie nového koronavírusu zatvorené.
viac
17.06.2022
Školáci z hornej Nitry sa môžu s duálnym vzdelávaním zoznámiť priamo vo výrobe
Žiaci druhého stupňa základných škôl (ZŠ) na hornej Nitre majú po novom možnosť zoznámiť sa so stredoškolským duálnym vzdelávaním priamo vo výrobnom procese.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %