Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
28.06.2023 08:25

Mestský úrad sa presťahoval do nových priestorov bývalej školy


Snímka zdroj: (staratura.sk).


Mestský úrad v Starej Turej má od pondelka (26. 6.) nové sídlo. Radnica z vlastných zdrojov zrekonštruovala budovu bývalej strednej školy za 1,8 milióna eur. Informoval o tom Miroslav Krč z kancelárie primátora mesta.


Radnica sa presťahovala do moderných administratívnych priestorov s klientskym centrom. V zrekonštruovanej budove je 34 kancelárskych priestorov a ekologicky poňatá zelená strecha. Budova od začiatku 90. rokov minulého storočia prestala slúžiť ako škola a chátrala. Súčasťou bývalej strednej priemyselnej školy elektrotechnickej bol aj internát. Radnica ho zrekonštruovala, vznikli v ňom nájomné byty.

Podľa primátora Starej Turej Leopolda Barszcza projekt rekonštrukcie školy na moderné priestory mestského úradu pripravovali niekoľko rokov.

"Nové priestory mestského úradu nás posúvajú do iných sfér pracovného prostredia pre zamestnancov. V nových kanceláriách dominuje svieži a moderný štýl, ktorý zabezpečuje príjemné pracovné prostredie pre každého úradníka," spresnil primátor.

Ako dodal, pôvodná budova mestského úradu nezostane nevyužitá. Po rekonštrukcii sa z nej v budúcnosti stane zariadenie pre seniorov. V súčasnosti takýmto zariadením mesto nedisponuje a cielenou prestavbou pôvodnej budovy úradu, dostanú priestory nový, funkčný a krajší vzhľad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.02.2018
Budova mestského úradu vo Vrábľoch prechádza rozsiahlou rekonštrukciou
Budova Mestského úradu vo Vrábľoch prechádza v týchto dňoch rozsiahlou rekonštrukciou. Rekonštrukčné práce sú realizované za plného chodu úradu, s čím súvisia zmeny vo fungovaní úradu. Jednotlivé pracoviská sú podľa potreby presťahované do iných priestorov v budove mestského úradu.
viac
15.02.2020
Komunikáciu s radnicou má uľahčiť nové klientske centrum
Obyvateľom Dubnica nad Váhom by ešte v tomto roku malo začať slúžiť nové klientske centrum. Vzniknúť má rekonštrukciou vstupných priestorov v budove mestského úradu.
viac
29.02.2020
Zvolenské klientske centrum v novom OÚ otvorili ako 61. v poradí
Vynovený štátny objekt, do ktorého sa v uplynulých dňoch presťahoval z mestskej budovy na Námestí SNP celý Okresný úrad (OÚ), otvorili v utorok (25. 2.) na Študentskej ulici vo Zvolene. Jeho súčasťou je aj klientske centrum, ktoré sa tak v rámci Slovenska stalo 61. v poradí.
viac
31.05.2021
Mestský úrad v Leopoldove sa sťahuje do novej budovy
V týchto dňoch sa v Leopoldove začína dlho očakávané sťahovanie mestského úradu do nového objektu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %