Piatok 01.03.2024
Dnes má meniny 
Albín
°C
23.03.2023 01:30

Mestu sa vlani podarilo vytriediť vyše 48 percent odpadov


Ilustračná snímka.


Mestu Vráble sa v priebehu minulého roka podarilo dosiahnuť mieru triedenia odpadu na úrovni 48,33 percenta. Ako informovala radnica, vlani mieru vyseparovaného odpadu značne ovplyvnilo zavedenie zálohovania plastových fliaš a kovových nápojových obalov.


Mestu sa v priebehu roka darilo vylúčiť zo zmesových komunálnych odpadov predovšetkým plastové a kovové obaly, tetrapaky, sklo, papier, kuchynské odpady, biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad, vykúpené kovy, drevo, elektroodpad, drobný stavebný odpad i nebezpečné odpady. "Veľkým pozitívom je zníženie množstva zmesového komunálneho odpadu, ktorý bol vyvezený na skládku. V porovnaní s rokom 2021 to bolo takmer o 149 ton menej," uviedol mestský úrad.

Podľa radnice je pozitívny trend v separácii odpadov vo Vrábľoch badateľný posledné tri roky a množstvo vyseparovaného odpadu chce mesto ďalej zvyšovať. "Jedným z našich cieľov je zvýšenie miery vytriedenia odpadov na úroveň 50 a viac percent. To so sebou prinesie finančný efekt v podobe zníženia sadzby poplatku za uloženie zmesových komunálnych odpadov na skládku," doplnila radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Handlová bude mať nové vozidlo na zber a separáciu odpadu
Zefektívnenie triedeného zberu odpadu v meste by malo priniesť obstaranie nového vozidla s rotačným systémom lisovania, ktoré samospráva plánuje zakúpiť.
viac
30.08.2016
Triediť odpad vedia aj malé deti. Osobný príklad hrá veľkú rolu
Triedenie je nákazlivé, s deťmi triedia aj rodinní príslušníci a priatelia. Cez deti môžeme zvyšovať environmentálnu uvedomelosť rodičov. Že triediť odpad v útlom veku je možné, nám v rozhovore potvrdila Helena Burdová z Martina, riaditeľka a zriaďovateľka Súkromnej materskej školy Ďatelinka.
viac
24.03.2022
V obci vytriedili viac ako 50 percent komunálneho odpadu
Zníženie poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad o tri eurá na tento rok zabezpečila v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza) i miera separovania komunálneho odpadu.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %