Streda 19.02.2020
Dnes má meniny 
Vlasta
°C
28.06.2019 09:35

Michalovský organ – výnimočný zážitok


Ilustračný výrez plagátu


Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach a Rímskokatolícka farnosť Narodenia Panny Márie vás pozývajú na už trinásty ročník organového festivalu Michalovský organ.


Hudobné podujatie aj v tomto roku prinesie organové koncerty v podaní domácich i zahraničných umelcov. Vypočujete si diela nielen starých majstrov, ale aj súčasných autorov. Organové píšťaly sa rozozvučia vždy vo štvrtok večer krátko po 19.00 hod. v rímskokatolíckom Kostole Narodenia Panny Márie v Michalovciach.

Prinášame vám prehľad pripravených koncertov:

Séria koncertov s medzinárodnou účasťou sa začína už dnes. Ako prvý si za kráľovský hudobný nástroj sadne slovenský umelec Pavol Valášek. 11. júla ho bude nasledovať poľský hudobník Bogdan Narloch a 25. júla to bude maďarský umelec István Mátyás. Česká organistka Linda Sítková sa svojou hrou na organe predstaví 8. augusta. Hosť z Veľkej Británie Samuel Ali svoje umenie predvedie 15. augusta a bodku za festivalom urobí ukrajinský hudobník Bohdan Demianenko 29. augusta.

Organové koncerty sú príznačné svojou neopakovateľnou atmosférou. Organizátori veria, že aj tento rok si nadšenci organovej hudby prídu na svoje a Michalovský organ získa ešte viac priaznivcov ako doteraz.

Vstup je zdarma. Tešíme sa na Vás!

Termín podujatia: 27. jún – 29. august 2019

Miesto konania: Rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie v Michalovciach

Informácie k podujatiu: PhDr. Milada Tomková, kulturami@msumi.sk

Autor: (ts-MsÚ Michalovce)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Festival ARS ORGANI NITRA slávi desiate jubileum
Od vzniku medzinárodného organového festivalu ARS ORGANI NITRA ubehne už desať rokov.
viac
30.10.2017
Súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne vyhlásilo 14. ročník medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica. Uzávierka zasielania prác je 10. 11. 2017.
viac
15.11.2018
Foto výstava Človečina v Turci
Priatelia fotografie sa môžu opäť tešiť na zaujímavú tematickú foto výstavu s názvom „Človečina v Turci“. Výstava vznikla a bude prezentovaná počas mesiaca fotografie a chce prezentovať viacero tém, v ktorých ľudská stopa zohráva vždy významnú stopu.
viac
18.01.2020
CINEAMA 2020
Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva na regionálne kolo postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %