Pondelok 28.09.2020
Dnes má meniny 
Václav
°C
14.02.2017 11:42

Ministerstvo dopravy chce podporiť kúpeľníctvo


Ilustračná snímka.


Predstavitelia Zväzu cestovného ruchu zostavia návrhy z praxe, ktoré by podporili rozvoj turizmu aj kúpeľníctva.


Ich realizáciou sa následne budú zaoberať odborníci z  Ministerstva dopravy a výstavby SR aj Ministerstva financií SR.„Naším cieľom je pritiahnuť na Slovensko čo najviac turistov, pričom vidíme veľký potenciál v rozvoji slovenského kúpeľníctva ako unikátneho produktu cestovného ruchu“, povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček. Počty turistov na Slovensku v posledných rokoch lámu rekordy. V porovnaní s rokom 2015 navštívilo jednotlivé regióny Slovenska do septembra minulého roka o takmer 19 percent turistov viac. Napriek tomu chce rezort dopravy v súlade s programovým vyhlásením vlády zatraktívniť podmienky podnikania a zamestnávania sa v cestovnom ruchu. Špeciálnu pozornosť pritom bude štát venovať podpore kúpeľníctva. „Chceme spolupracovať priamo s ľuďmi, ktorí v tejto oblasti dennodenne podnikajú, a preto sme požiadali Zväz cestovného ruchu Slovenskej republiky, aby nám zostavili zoznam opatrení, ktoré by im najviac pomohli,“ dodal P. Ďurček. Štátny tajomník rezortu dopravy zároveň veľmi ocenil aktívny prístup a spoluprácu štátnej tajomníčky ministerstva financií Dany Meager, ktorá túto problematiku zastrešuje v rezorte financií a pomáha pri hľadaní najlepší riešení.

Čítajte v Obecných novinách č. 5-6/2017 na str. 18.

Autor: (ts-MDaV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Do Fondu na podporu vzdelávania pôjde na budúci rok 2,5 milióna eur
Do Fondu na podporu vzdelávania pôjde v budúcom roku 2,5 milióna eur a minimálne toľko aj počas ďalších rokov. Dohodli sa na tom poslanci s ministrom školstva Petrom Plavčanom.
viac
18.02.2020
Ministerstvo hospodárstva pokračuje v podpore nabíjačiek pre elektromobily
Ministerstvo hospodárstva SR sa naďalej snaží o razantné zvýšenie nabíjacej infraštruktúry na slovenských cestách. Novinkou je, že o finančný príspevok môžu požiadať nielen samosprávy, ale aj podnikatelia.
viac
19.02.2020
Vyhlásili výzvu na podporu malých a stredných podnikov v regióne Horná Nitra
Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky zameranú na podporu rozvoja podnikania malých a stredných podnikov v rámci Iniciatívy Európskej komisie zameranej na transformáciu uhoľného regiónu Horná Nitra.
viac
28.02.2020
Malackí hádzanári dostali nové auto
Do hádzanárskej rodiny pribudol nový člen: biely, štvorkolesový, spoľahlivý, štýlový, reprezentatívny. Hráčov vozí za súpermi a po skončení zápasov aj naspäť do Malaciek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %