Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
23.01.2020 11:50

Ministerstvo kultúry otvára nový dotačný program


Ministerstvo kultúry otvára nový dotačný program. Snímka zdroj: (MK SR)


Úspešný projekt ministerky kultúry Ľubice Laššákovej a premiéra Petra Pellegriniho Folklór – duša Slovenska pokračuje v novej podobe aj v tomto roku. Do 5. februára 2020 môžu záujemcovia podať žiadosť o dotáciu v programe Podpora miestnej a regionálnej kultúry. Pripravených je 2 milióny eur.


Z iniciatívy ministerky Ľubice Laššákovej rezort kultúry otvára nový dotačný program v oblasti podpory miestnej a regionálnej kultúry. „Mojou prioritou je, aby sme uchovali pre ďalšie generácie umelecký odkaz našich predkov. Preto som iniciovala v tomto roku nový dotačný program, ktorý podporí aktivity neprofesionálnych združení, ale aj jednotlivcov. Folklór je kultúrnou dušou slovenského národa. Stelesnený v hudobnej, hereckej, tanečnej i dramatickej komunikácií v nás vytvára hlbokú kultúrnu stopu a formuje naše národné črty,“ hovorí Ľubica Laššáková.

Snahou ministerky je i naďalej podporovať miestnu a regionálnu kultúru. Preto iniciovala novú výzvu na predkladanie žiadostí v tomto kalendárnom roku, ktorá je novým nástupcom projektu Folklór – duša Slovenska. Slovenský folklór takto získa opäť výraznú podporu zo strany štátu. O finančnú dotáciu sa môžu do 5. februára 2020 uchádzať neprofesionálne folklórne telesá, ale aj individuálni ľudoví umelci.

Všetky potrebné informácie k programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry ako aj k informáciám ohľadne podania žiadosti nájdete na webovom sídle Ministerstva kultúry SR: http://www.culture.gov.sk/vdoc/842/podpora-miestnej-a-regionalnej-kultury-2020-359.html .

Autor: (ts-mksr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Kultúrny a kreatívny priemysel dostane na rozvoj 50 miliónov eur
Malí a strední podnikatelia, ale aj neziskové organizácie a občianske združenia pôsobiace v tejto oblasti sa budú môcť uchádzať o takýto objem eurofondov z  Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a Prioritnej osi 3 (PO 3) - Mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch.
viac
12.01.2017
Rok 2017 pripomenie Majstra Pavla z Levoče, Máriu Teréziu či J. M. Hurbana
Päť storočí od dokončenia hlavného oltára Majstra Pavla z Levoče v chráme sv. Jakuba v Levoči, 300. výročie narodenia Márie Terézie i 200 rokov od narodenia Jozefa Miloslava Hurbana.
viac
18.04.2017
Kultúru a šport v regiónoch podporí župa dotáciami vo výške 248-tisíc eur
V rámci nového systému poskytovania dotácií podporí Žilinský samosprávny kraj prvých 379 projektov na Kysuciach, Liptove, Turci, hornom Považí a Orave.
viac
05.02.2020
Termín na predkladanie žiadostí o dotáciu sa predlžuje
Ministerstvo kultúry SR pre veľký záujem predlžuje termín na predkladanie žiadostí o dotáciu v rámci programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry z 5. 2. 2020 na 12. 2. 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %