Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
13.04.2024 02:10

MK SR označilo úspech festivalu Východná za jednu z priorít vedenia


Ilustračná snímka (TASR)


Úspech medzinárodného folklórneho festivalu Východná je jednou z priorít Ministerstva kultúry (MK) SR. Prípravám treba venovať adekvátnu pozornosť a prinavrátiť mu jeho status.


Zhodnúť sa na tom mali ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) a starosta obce Východná Pavel Krupa na pondelkovom (8. 4.) stretnutí. TASR o tom informovala riaditeľka odboru komunikácie rezortu Petra Bačinská.         

"Spätná väzba, či už od vedenia obce Východná alebo samotných partnerov festivalu, je pre mňa veľmi dôležitá. Festival totiž poskytuje priestor nielen na priateľské stretnutia všetkých generácií folkloristov, ale zároveň je dôležitým pilierom zachovania klenotov našej kultúry. Je preto pre nás nesmierne dôležité zvýšiť jeho kvalitu," uviedla ministerka.         

So starostom Východnej mali prediskutovať najdôležitejšie kroky a harmonogram príprav. Okrem toho si mali zadefinovať problémy, ktoré sa týkajú organizácie a "nedostatočnej komunikácie zo strany Národného osvetového centra", ktoré je hlavným organizátorom podujatia. Ministerka sľubuje odstránenie nedostatkov.         

Festival Východná sa tento rok uskutoční 4. až 7. júla a hlavným motívom budú "tradície v pohybe".

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2018
Festival svetla pre aktuálnu situáciu v SR presúvajú na iný termín
Festival svetla 2018 v Bratislave sa neuskutoční 16. a 17. marca ako bolo plánované. Jeho organizátor SEA - Agentúra pre vzdelanie a vedu sa rozhodol pre aktuálnu situáciu na Slovensku a z úcty k zavraždenému novinárovi J. Kuciakovi a jeho snúbenici M. Kušnírovej, presunúť podujatie na iný termín.
viac
12.04.2021
Folklórny festival Východná 2021 bude online aj vo vysielaní RTVS
Folklórny festival Východná 2021 sa bude konať v netradičnej forme. Pandemická situácia znemožňuje organizátorom dlhodobú prípravu. Presunutý 66. ročník z minulého roka tak bude v online priestore v kombinácii s plánovaným rozhlasovým a televíznym vysielaním RTVS.
viac
21.03.2022
Folklórny festival Východná sa uskutoční na prelome júna a júla
Folklórny festival Východná (FFV) 2022 sa bude konať od 29. júna do 3. júla. Symbolom tohtoročného festivalu budú letokruhy. Informovala o tom Alexandra Žilavá z Národného osvetového centra (NOC).
viac
22.04.2023
Festival Gorazdov Močenok sa bude konať na konci júla
V poradí 31. ročník celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok sa bude konať od 23. do 30. júla. Informovalo o tom nitrianske biskupstvo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %