Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
04.07.2024 01:10

Mladí hasiči z celého Slovenska si zmerajú sily v celoštátnom kole hry Plameň


Ilustračná snímka, zdroj: Púchovské noviny


Celoštátnym kolom hry Plameň vyvrcholí v sobotu (6. 7.) v Považskej Bystrici súťaž mladých dobrovoľných hasičov. Informoval o tom Peter Wolf zo sekretariátu Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky.


Cieľom Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR je výchova a príprava obyvateľstva k ochrane pred požiarmi a nežiaducimi udalosťami, ale aj organizovanie športovej činnosti a súťaží u detí a mládeže.         

Vyvrcholením je celoštátne kolo hry Plameň, na ktorom budú svoje kraje reprezentovať víťazi krajských kôl, ktorí si vybojovali postup cez územné kolá v kategóriách dievčatá a chlapci.         

Súťažiť sa bude v disciplínach požiarny útok s prekážkami a štafetový beh na 400 metrov s prekážkami. Celoštátne kolo hry Plameň sa uskutoční na futbalovom ihrisku MŠK Považská Bystrica, súťažiť sa začne od 9.00 h.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2016
V Brodne oslávili 95. výročie založenia dobrovoľného hasičského zboru
Jubilejný 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ prilákal do Brodna množstvo ľudí.
viac
02.11.2016
Škriatkovia už odhalili 120 pokladov
Hra Objavuj poklady Bratislavského regiónu vo svojom štvrtom ročníku dáva možnosť hľadať poklady, ktoré nezbední škriatkovia ukryli po kraji, pomocou mobilného telefónu. V piatok 28. októbra bola v aplikácii zverejnená už štvrtá tridsiatka lokalít, ktoré stačí nájsť so zapnutým GPS.
viac
20.03.2017
Mladí mechatronici v Trnave dokážu pripravenosť na povolanie
Stredoškoláci sa koncom marca stretnú v Trnave. V poradí piaty ročník súťaže Mladý mechatronik bude priestorom na ukážky vedomostí, zručností a samozrejme pripravenosti na povolanie.
viac
08.08.2022
Vždy budeme stáť na strane dobrovoľných hasičov
Mestá a obce budú vždy stáť na strane dobrovoľných hasičských zborov. Počas tradičnej Hasičskej nedele v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline to uviedol predseda ZMOS a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %