Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
31.03.2021 11:25

Most v Podvaží bude pre rekonštrukciu uzatvorený


Snímka zdroj: (TSK).


K úplnému uzatvoreniu cestného mosta ponad inundačný kanál Váhu na ceste II/507 v považskobystrickej mestskej časti Podvažie dôjde po veľkonočných sviatkoch, a to na obdobie 6 mesiacov. Obchádzkové trasy vedú po cestách II/517, I/61 a I/10, vyznačené budú dočasným dopravným značením.


 

S rekonštrukciou mosta župa začala ešte v máji minulého roka, pre komplikácie so statikou bola stavba pozastavená a došlo k zmene projektovej dokumentácie.

Vzhľadom na zlý technický stav a plánovaný rozsah prác je nutné cestnú komunikáciu II/507 v dĺžke 0,1 km úplne uzavrieť na obdobie 6 mesiacov. „Úplnú uzávierku mosta si vyžaduje technologický postup prác na základe upravenej projektovej dokumentácie. Obchádzková trasa bude usmernená dočasným dopravným značením,“ povedal Radovan Karkuš, poverený riadením Správy ciest TSK.

Na základe vyjadrenia zhotoviteľa dôjde k uzávierke mosta v plnom profile v utorok 6. apríla. Prosíme preto motoristov, aby boli opatrní a rešpektovali dočasné dopravné značenie, ktorým bude v čase uzávierky usmernená doprava v tomto úseku. Za vzniknuté dopravné obmedzenia sa cestujúcej verejnosti ospravedlňujeme, rekonštrukcia tohto mosta je však nevyhnutná a po jej realizácii sa zvýši bezpečnosť cestovania v tomto úseku.

 

Autor: (Lenka KUKUČKOVÁ, TSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2020
Otvorili zrekonštruovaný most cez Váh v Považskej Bystrici
Po viac ako 15-mesačnej rekonštrukcii a polročnom meškaní otvorili v utorok (8.12) pre motoristov zrekonštruovaný Orlovský most cez rieku Váh v Považskej Bystrici. Bola súčasťou prvej etapy rekonštrukcie takmer 3,6 kilometrového úseku cesty II/517 Považská Bystrica – Domaniža.
viac
10.06.2021
Práce na moste v Iliaši pokročili, čoskoro sa začnú dopravné obmedzenia
Projekt výstavby nového mosta do mestskej časti Iliaš je v plnom prúde. Aktuálne sa stavebné práce zameriavajú na nevyhnutnú preložku prívodu elektrickej energie.
viac
17.06.2021
Od dnes platia na Stráňanskom moste v Michalovciach obmedzenia
Od štvrtka 17. júna platia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v meste Michalovce obmedzenia dopravy. Mesto nimi reaguje na stavebno-technický stav mostného objektu, informovala vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Iveta Palečková.
viac
18.06.2021
Prekládka mosta v Iliaši si od piatka vyžiada úplnú výluku dopravy
Stavebné práce súvisiace s prekládkou pôvodného mosta ponad rieku Hron, ktorý spája mesto Banská Bystrica a jeho časť Iliaš, sa už začali.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %