Piatok 24.01.2020
Dnes má meniny 
Timotej
°C
15.03.2019 01:10

MŠ na Ulici M. Mišíka v Prievidzi zrekonštruujú, navýši sa i jej kapacita


Ilustračná snímka: Prievidza.sk


Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi čaká rekonštrukcia. Práce budú mať za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac. Investíciu bude samospráva financovať z fondov Európskej únie, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.


"Hlavným cieľom projektu bude zvýšenie kapacity škôlky a skvalitnenie predprimárneho vzdelávania. Po rekonštrukcii objektu sa navýši kapacita oproti súčasnému stavu o 20 detí, čo predstavuje otvorenie jednej novej triedy," uviedol Ďureje.       

Rekonštrukčné práce budú podľa neho zahŕňať stavebno-technické úpravy na rozšírenie kapacít v existujúcich priestoroch, úpravy areálu MŠ v podobe výstavby hracej betónovej plochy, spojovacích chodníkov a vonkajšieho hracieho príslušenstva i nákup potrebného interiérového vybavenia pre deti. "V neposlednom rade bude rekonštrukcia zameraná na zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov MŠ pomocou zateplenia vonkajších plášťov a výmeny okien," doplnil.       

Mesto už podpísalo zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP) s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. "V súčasnosti pripravujeme proces verejného obstarávania a po jeho skončení začneme s implementáciou projektu," načrtol Ďureje.       

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 388.816 eur, NFP je vo výške 369.375 eur. Na financovaní sa bude mesto podieľať sumou 19 441 eur. Samospráva bude financovať približne polovicu prác tak, aby zabezpečila celkovú rekonštrukciu objektu. Celkový rozpočet projektu predstavuje 788 627 eur, mimo NFP tak zaplatí ešte ďalších 399 811 eur.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.09.2016
MV SR schválilo prvé žiadosti na výstavbu a rekonštrukciu materských škôl
Do prvého hodnotiaceho kola výziev na výstavbu, prestavbu alebo rekonštrukciu materských škôl sa mohli zapojiť mestá a obce zo siedmich krajov s výnimkou Bratislavského.
viac
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
17.05.2017
Na opravy komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac
Na opravy miestnych komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac. Navýšenie rozpočtu na investičnú akciu je súčasťou prvej zmeny rozpočtu mesta na tento rok, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (15. 5.) odobrili prievidzskí mestskí poslanci.
viac
28.11.2019
Vígľašská Huta-Kalinka vynovila materskú školu, chodia tam aj deti z okolia
Vynovená materská škola (MŠ) slúži už tento rok takmer trom desiatkam detí v obci Vígľašská Huta-Kalinka v okrese Detva. Miestna samospráva získala na jej obnovu takmer 100.000 eur z eurofondov prostredníctvom Programu rozvoja vidieka SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %