Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
28.02.2024 02:10

Múzeum Bojnice ponúka počas prázdnin prehliadku zámku i jaskyne


Ilustračná snímka (archív ON)


Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice je pre verejnosť otvorené i počas jarných prázdnin. Návštevníci môžu od stredy do nedele od 10.00 h do 15.00 h absolvovať prehliadku zámku i jaskyne. TASR o tom informovala PR manažérka múzea Petra Gordíková.


"Súčasťou prehliadkového okruhu je okrem iného Grófsky byt s reprezentatívnou Zlatou sálou, Huňadyho sála s unikátnym barokovým lustrom aj jednotlivé poschodia Stredného hradu so zachovalými neogotickými interiérmi," priblížila Gordíková.         

Záver okruhu podľa nej vedie kroky návštevníkov do rodinnej hrobky, v ktorej našiel miesto posledného odpočinku gróf Ján Pálffy, posledný šľachtický majiteľ Bojnického zámku. "Prehliadkový okruh zakončuje unikátna prírodná travertínová jaskyňa nachádzajúca sa priamo pod zámkom," doplnila.         

Návštevníci si môžu v rámci prehliadky zámku a jaskyne pozrieť aj výstavu Ešte nenamaľované obrazy slávnych. Vstupenky na prehliadku si môžu zakúpiť vopred prostredníctvom stránky múzea.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.08.2017
Svet postavený z kociek si už pozrelo takmer 12 000 návštevníkov
Výstava pozostáva z 13 scenérií vrátane hradu s podhradím a stredovekej bitky. Na vytvorenie výstavy bolo použitých viac ako 100 000 kociek.
viac
09.12.2020
K vianočnej výzdobe Bojnického zámku môžu prispieť i návštevníci
Priestory Bojnického zámku sa zaplnili vôňou ihličia, leskom vianočných ozdôb a stromčekmi. Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice opätovne pripravilo sviatočné prehliadky zámku, k atmosfére môžu prispieť i samotní návštevníci.
viac
21.04.2021
Novinkou na Bojnickom zámku je multimediálna projekcia
Slovenské národné múzeum (SNM) -Múzeum Bojnice v utorok opäť otvorilo brány Bojnického zámku pre širokú verejnosť.
viac
17.05.2022
SNM - Múzeum Bojnice ponúkne počas leta nové prehliadkové trasy
Nové prehliadkové trasy i tematické podujatia čakajú počas letnej sezóny na návštevníkov Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice. Na Bojnický zámok sa tiež po prestávke, ktorú spôsobila pandémia, vráti v júni Rozprávkový zámok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %