Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
24.05.2024 05:15

Na atletickom festivale súťažili deti s Downovým syndrómom


Ilustračná snímka, zdroj: PO Car


Celkovo 70 detí sa v piatok zúčastnilo na Atletickom festivale pre deti s Downovým syndrómom v Prešove. Organizovala ho Spojená škola internátna na Masarykovej ulici v Prešove v spolupráci s občianskym združením Zanebudka.


 Deti súťažili v atletických disciplínach, ako sú beh, skoky z miesta, hod kriketovou loptičkou a starší súťažiaci aj v hode odľahčeným oštepom.         

"V minulom roku sa nám osvedčil atletický areál Prešovskej univerzity, s ktorou na realizácii podujatia spolupracujeme. Deti s Downovým syndrómom si tak zasúťažia v atletických disciplínach ako praví športovci. Realizácia a účasť na takomto podujatí umocňuje u týchto deti pocit nadšenia a radosti zo športu," skonštatovala riaditeľka Spojenej školy internátnej na Masarykovej ulici v Prešove Hedviga Tomášová.         

Cieľom organizovania podobných športových podujatí je podľa jej slov predovšetkým motivácia detí k športu a zvyšovanie povedomia, že športovať a súťažiť môžu aj deti s rôznym hendikepom.       

Na piatom ročníku podujatia sa zúčastnilo 70 športovcov z Prešova, Košíc, Lipian, zo Sabinova, Starej Ľubovne, z Vranova nad Topľou, Levoče, Popradu, Považskej Bystrice a Vrbového pri Trnave. Väčšina detí prišla s rodičmi, so svojimi učiteľmi a s trénermi. Predstavia sa aj športovci, ktorí majú skúsenosti so súťažením v rámci Špeciálnych olympiád Slovensko v rôznych disciplínach. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Prešova František Oľha.         

Tradične sa na podujatí zúčastnili rodičia a pedagogickí zamestnanci škôl, ktorí si vzájomne vymieňajú skúsenosti a možnosti ďalšej spolupráce v prospech detí s hendikepom.         

Spojená škola internátna na Masarykovej ulici v Prešove poskytuje výchovu a vzdelanie 229 deťom s mentálnym a viacnásobným postihnutím. Organizačnými zložkami školy sú špeciálna materská škola, špeciálna základná škola, praktická škola a základná škola pre žiakov s autizmom.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.03.2017
Meskáčik medzi sluchovo postihnutými
Prešovskí mestskí policajti získali zaujímavú skúsenosť. V rámci projektu Meskáčik pomáha totiž zavítali medzi sluchovo postihnuté deti.
viac
09.12.2018
Ekotopfilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy o divokej prírode aj o odpade
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy z prostredia divokej prírody aj z centra nelegálneho obchodu. Jeho súčasťou budú aj sprievodné diskusie venované téme komunálnych odpadov.
viac
28.03.2019
Aha! Točí sa to, nespadne to. Nová interaktívna výstava v Prešove
Detské zážitkové centrum Aha! Miesto detských objavov prináša pod názvom Aha! Točí sa to, nespadne to do Prešova novú interaktívnu výstavu “Koleso - vedecká hračka”.
viac
29.06.2023
V Prešove sa stretnú čipkári zo Slovenska i zahraničia
Pozrieť si unikátne diela čipkárok a čipkárov, ktorí tvoria krásu na počkanie, si môžu návštevníci Múzea Solivar v Prešove. Uvidia originálne diela zo Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska či Bulharska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %