Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
29.02.2024 08:55

Na Dni ZMOS v Žilinskom kraji dominovali viaceré témy


Snímka zdroj: ZMOS


Bohatý program ponúkol Deň ZMOS v Žilinskom kraji, v rámci ktorého vedenie ZMOS navštívilo zasadnutia troch regionálnych združení ZMOS ale i Katolícku univerzitu v Ružomberku.


Práve na jej pôde, v priestoroch Auly Jána Pavla II, začal Deň ZMOS s diskusiou so študentami, na ktorej sa zúčastnil predseda ZMOS Jozef Božik a prvý podpredseda ZMOS Martin Červenka. Súčasťou programu na Katolíckej univerzite bolo aj predstavenie spoločnej iniciatívy ZMOS s Nadáciou Kvapka Nádeje na podporu ochrany zdravia obyvateľov s názvom „Máte slinu?“, o ktoré sa postaral Michal Kaľavský, správca Nadácie Kvapka nádeje.

Predstaviteľov ZMOS-u následne v priestoroch radnice privítal primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň. „Veľmi si vážim, že vedenie ZMOS zavítalo do nášho mesta. Mojou snahou je, aby sa región Liptova spájal a ťahal za jeden koniec povrazu. Dôkazom toho je aj spoločné rokovanie našich dvoch regionálnych združení – Ružomberského združenia mesta a obcí a Združenia miest a obcí Liptova,“ povedal Ľubomír Kubáň.

Vedenie ZMOS diskutovalo s liptovskými starostami na spoločnom zasadnutí dvoch spomínaných regionálnych združení, po ktorom sa uskutočnila tlačová beseda ZMOS. Poukázali sme na nej na zlú finančnú situáciu samospráv.

Deň ZMOS v Žilinskom kraji sme symbolicky ukončili v Martine. V priestoroch tamojšieho mestského úradu sa predstavitelia ZMOS zúčastnili na zasadnutí Združenia miest a obcí Turca.

„Po januárovom Dni ZMOS v Košickom kraji sme v závere februára pripravili Deň ZMOS aj v Žilinskom kraji. Pre mňa osobne je kontakt s kolegami v území mimoriadne dôležitý. Vždy sa teším na diskusie a aj tie dnešné boli veľmi vecné a konštruktívne,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik, ktorý tiež informoval o mnohých aktivitách združenia v ostatnom období.

„V diskusiách dominovali témy školstva (najmä materské školy), zdravotníctva (optimalizácie siete nemocníc i staníc Záchrannej zdravotnej služby), sociálnych vecí (financovanie neverejných poskytovateľov), eurofondov či Miestnych akčných skupín,“ dodal predseda ZMOS Jozef Božik s tým, že sa venovali aj viacerým regionálnym témam.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.03.2019
Rozhliadnite sa po Žilinskom kraji
Kým minulý rok oslavoval Žilinský kraj dosiahnutý turistický milión, teraz sa teší z ďalšieho rastu v návštevnosti. Počet ubytovaní v Žilinskom kraji v uplynulom roku vzrástol o viac ako 8,2% oproti roku 2017.
viac
22.02.2021
ŽSK rozdelí regionálne dotácie vo výške 325 000 eur
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) poskytne regionálne dotácie vo výške 325.000 eur na voľnočasové aktivity, aktivity v oblasti kultúry, rozvoja cyklistickej či verejnej športovej infraštruktúry a zabezpečenie podmienok na ochranu verejného zdravia.
viac
16.10.2023
Predsedníctvo ZMOS prerokovalo dôležité témy
Predseda ZMOS Jozef Bozik zvolal online Predsedníctvo ZMOS k prerokovaniu návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2024-2026, k pripravovanej reforme posudkových činností a k situácii na po zemetrasení v obciach na východnom Slovensku.
viac
01.02.2024
Sociálni partneri ZMOS a RÚZ o spolupráci v Aliancii sektorových rád
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik sa stretol s generálnym sekretárom Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Martinom Hoštákom k témam sociálneho dialógu, spolupráci v rámci novozriadenej Aliancie sektorových rád a k ďalším spoločným témam spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %