Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
23.04.2019 02:50

Na hrade Strečno otvoria výstavu Zrod života z ohňa a železa


Hrad Strečno, ilustračná snímka, zdroj: zilinak.sk


Výstavu Zrod života z ohňa a železa, ktorá zachytáva tvorivú činnosť žiakov a pedagógov odboru Umelecko – remeselné spracúvanie kovov zo Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste, otvoria na hrade Strečno v piatok 26. apríla.


TASR o tom informovala marketingová pracovníčka Považského múzea (PM) v Žiline Magdaléna Lacková.       

Doplnila, že v už otvorenom hrade Strečno čaká na návštevníkov viacero noviniek. "Banerová výstava pohľadníc hradu Strečno a Starhradu, výstava fotografií hradu Strečno od fotografky PM v Žiline Anny Kucharčíkovej či zreštaurovaná kaplnka," doplnila Lacková.       

Hrad Strečno slávnostne otvoria v nedeľu 28. apríla. "Na nádvorí hradu si návštevníci môžu vyskúšať lukostreľbu, vytlačiť vlastnú mincu a ochutnať stredovekú kuchyňu v podaní Cechu Terra de Selinan. Chýbať nebudú ani hradní delostrelci, ktorí salvami z ľahkého poľného dela privítajú všetkých návštevníkov. Hradom ich prevedie slúžka Terezka, ktorá prezradí o Žofii Bosniakovej aj to, čo by nemusela. Napríklad, ako vznikli obľúbené bosniaky, ktoré budú môcť i ochutnať. V oddychovej zóne pod hradom Strečno vystúpi DFS Lieska," uviedla správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2019
V Budatínskom hrade vystavia stavovce
Považské múzeum v Žiline disponuje rôznorodou a rozsiahlou zoologickou zbierkou, ktorú by chcelo priblížiť návštevníkom atraktívnou formou. Vo Veľkej sále Budatínskeho hradu preto otvoria 17. decembra 2019 výstavu s názvom Stavovce severozápadného Slovenska.
viac
17.07.2020
Považské múzeum pozýva na večernú prehliadku hradu Strečno
Fraňove pletky je názov večernej zážitkovej prehliadky, ktorá sa 8. augusta uskutoční na Hrade Strečno.
viac
16.05.2022
Na hrade Strečno otvárajú letnú sezónu, dočasne znížili vstupné
Považské múzeum otvára v pondelok letnú sezónu na hrade Strečno. Podľa hovorkyne múzea Magdalény Lackovej bol hrad zatvorený od októbra minulého roka, pretože pokračovala ďalšia etapa reštaurovania interiéru severného paláca a sakristie.
viac
14.08.2023
Nočná prehliadka hradu Strečno predstaví život majiteľky Benigny Kiniži
Na nočnej prehliadke hradu Strečno zoznámia návštevníkov v stredu 16. augusta s osudom jeho majiteľky Benigny Kiniži. Podľa hovorkyne Považského múzea v Žiline Magdalény Lackovej údajne zniesla zo sveta troch manželov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %