Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
27.11.2021 04:40

Na ktoré nápojové obaly sa zálohovanie nebude vzťahovať?


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Zálohovanie sa bude vzťahovať na jednorazové nápojové obaly z plastov a kovov v objeme 0,1 až 3 litre, ktoré musia obsahovať minimálne 80 % vody. Zálohovať sa teda nebudú napríklad sirupy, mliečne nápoje, oleje a podobne. Rovnako sa zálohovanie netýka obalov na kozmetiku, saponátov a rôzne druhy nenápojových obalov. Takéto obaly budú naďalej patriť do žltého kontajnera alebo vreca. Čo sa týka kovových obalov, zálohovanie sa nebude týkať hliníkových obalov mäsových výrobkov, konzerv alebo krmív pre zvieratá. Takéto obaly je potrebné naďalej triediť tak, ako doteraz. Či už do červeného kontajnera alebo vreca, alebo do žltého kontajnera spolu s plastmi v prípade, že máte v obci zavedený spoločný zber pre tieto obaly.

https://envipak.sk/

komunikacia@envipak.sk

Autor: Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2017
O zálohovaní plastových fliaš a plechoviek envirorezort neuvažuje
Veľká Británia, podobne ako pred ňou aj jednotlivé štáty EÚ, vášnivo diskutuje o zálohovaní plastových fliaš a plechoviek. Ako túto diskusiu vníma Ministerstvo životného prostredia SR?
viac
12.04.2021
Tetrapaky sú zdrojom cenných surovín
Nápojové kartóny, ktoré zvykne verejnosť označovať názvom tetrapaky, sú zdrojom mimoriadne cenných surovín.
viac
04.12.2021
Ovplyvní zavedenie zálohového systému infraštruktúru zberných nádob v obciach?
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
20.01.2022
Od spustenia zálohovania sa zatiaľ vyzbieralo vyše 10 000 obalov
Od spustenia zálohovania sa zatiaľ vyzbieralo viac ako 10 000 nápojových obalov. Uviedla to riaditeľka pre vonkajšie vzťahy a komunikáciu Správcu zálohového systému Lucia Morvai. Zálohovanie nápojových fliaš a plechoviek sa podľa nej sľubne rozbieha.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %