Streda 27.01.2021
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
10.07.2020 07:30

Na kúpalisku otvorili informačné centrum s regionálnym pultom


Kaštieľ maďarského spisovateľa Imre Madácha v obci Dolná Strehová, archívne foto. Snímka zdroj: (tasr).


Termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej rozšírilo v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie svoje služby o novovybudované informačné centrum. Jeho cieľom je motivovať návštevníkov akvaparku k spoznávaniu ďalších kútov Novohradu.


„Obec Dolná Strehová vďaka turistickým atraktivitám ako Kupko Strehová a Kaštieľu Imre Madácha privíta počas roka mnoho návštevníkov. Práve cez informačné centrum, ktoré vzniklo vďaka finančnej podpore Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie vo výške 13 500 eur je našou snahou prispieť k zosieťovaniu možností pre cestovný ruch v Novohrade a pomocou budovania cyklotrás ho prepojiť s Podpoľaním,” uviedol starosta Dolnej Strehovej Ľuboslav Dobrocký.

Celkové náklady na rekonštrukciu priestorov a zriadenie informačného centra boli vo výške takmer 16 000 eur. Zdroje boli využité aj na vybavenie interiéru infocentra a terasy s prístreškom. Rozvojová agentúra BBSK umiestnila na letnú turistickú sezónu v tomto infocentre aj svoj v poradí už siedmy regionálny pult s regionálnymi produktmi.

Obec Dolná Strehová patrí medzi historicky významnejšie obce Novohradu. Dosvedčuje to aj jej názov odvodený od maďarského slova „streg“, čo znamená striehnuť, strážiť. Obec mala funkciu strážnej osady na úsekoch hraničnej rieky Ipeľ, ktorá od tejto turistickej sezóny poskytuje možnosť outdoorového vyžitia vo forme splavu.

Dejiny kúpaliska v tejto obci sa začali písať v roku 1951. Vďaka vrtu, ktorý realizovali s cieľom nájsť nové zdroje hnedého uhlia, bol v hĺbke 520 metrov náhodne objavený geotermálny prameň s teplotou 36 stupňov Celzia. Dnes na tomto mieste stojí celoročný akvapark, ktorý ročne navštívi až 95.000 návštevníkov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Nové informačné centrum má podporiť cestovný ruch v regióne
Nové informačné centrum otvorili aktivisti počas uplynulého víkendu v rámci projektu Dukla destination vo Svidníku. Súčasťou projektu je i webový portál www.dukladestination.com, ktorý slúži ako aktívny internetový sprievodca.
viac
16.05.2016
O geotermálny vrt majú záujem Američania
O Teriakovce v okrese Prešov má záujem americký investor. Láka ho tu horúca slaná voda v útrobách zeme.
viac
31.03.2020
Nevyužívaný objekt obec prestavia na komunitné centrum
V Senohrade v okrese Krupina prestavajú staršiu obecnú budovu na komunitné centrum. Projekt sa má realizovať vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Výška poskytnutého príspevku je 237 123 eur.
viac
18.06.2020
Na náučnom chodníku M. Esterházyho je minerálny prameň aj štôlňa
Približne päť kilometrov dlhý náučný chodník Mikuláša Esterházyho otvorili v stredu (17. 6.) v obci Detvianska Huta v okrese Detva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.37 %