Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
09.12.2023 04:00

Na Liptove sprístupnili aj bežkárske trasy


Ilustračná snímka


Na Liptove sa už týždeň lyžuje na zjazdových tratiach v Jasnej. Od víkendu pribúdajú aj ďalšie otvorené lyžiarske strediská, ale na svoje si konečne prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. V Jasnej už sprístupnili aj bežecké trasy v lokalite Zadné vody.


Snehová pokrývka na Liptove utešene narastá a to je dobrá správa pre milovníkov zjazdového, ale už aj bežeckého lyžovania. Pod zjazdovkami v Jasnej sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie na značených trasách v lokalite Zadné vody. „Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie v stredisku Jasná v lokalite Zadné vody, kde sú ideálne trasy aj pre rodiny s deťmi,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami - oproti Hotelu Sorea Marmot.

„V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú," informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. 

Bežkárom praje počasie aj v meste Liptovský Mikuláš, kde im mesto upravilo trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh.

V stredisku Jasná pre zjazdových lyžiarov na sobotu chystajú aj prvý tohtosezónny ranný fresh track na menčestrových zjazdovkách a sprístupňujú aj ďalšie zjazdové trate.

Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30%. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej.

Autor: (ts-OOCR REGION LIPTOV-Katarína Šarafínová)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
Bezplatná doprava s novinkami
Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov a aj nová linka CITY BUS.
viac
30.11.2018
Zima spojila Čechov a Slovákov
Tradičný štart zimnej sezóny na vrchole Chopka tentokrát nespojil len Liptákov a Horehroncov, ale aj Čechov a Slovákov. Pri príležitosti 100. výročia Československa otvorili na Chopku zimnú sezóny vskutku netradične.
viac
06.06.2020
Liptáci otvorili letnú sezónu
Na Liptove 6. júna 2020 v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši symbolicky otvorili letnú sezónu. Reštart cestovného ruchu Liptáci zobrali doslova a šliapli poriadne do pedálov. Odhodlali sa zbúrať mýty, že Liptov nie je cyklistický región.
viac
26.05.2022
Letnú sezónu na Liptove otvorili na konskom koči a v historických kostýmoch
Letnú sezónu 2022 na Liptove otvorili v stredu v centre Liptovského Mikuláša na konskom koči a v historických kostýmoch. Predstavili tak nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %